Dom i Wnętrze

Jak zabezpieczyć meble z technorattanu na zimę?

Zanim ogród zapadnie w kilkumiesięczny sen zimowy, należy zrobić małe porządki. Jednym z najważniejszych etapów przygotowań do zimy jest zabezpieczenie mebli. Dzisiaj zastanowimy się, jak zabezpieczyć przed mrozem i wilgocią komplety wykonane z technorattanu – materiału, który niepodzielnie panuje w modnych ogrodach już od kilku sezonów.

 

Nowoczesny taras zimą

Nowoczesne tarasy wypełnione meblami i dodatkami wyplatanymi z syntetycznego tworzywa okazują się być wyjątkowo praktyczne! W przeciwieństwie do mebli z drewna, niskiej jakości tworzyw sztucznych, wikliny i naturalnego rattanu, modele z technorattanu mogą przezimować na tarasowych deskach przykryte grubą warstwą śniegu. Co ważne, nie musisz zaprzątać sobie głowy uciążliwą impregnacją, ponieważ wysokogatunkowy technorattan jej nie potrzebuje.

 

Praktyczne pokrowce niezbędne w Twoim ogrodzie

Niestety, nawet najwyższej jakości materiały nie są całkowicie niezniszczalne. Jeśli chcesz w prosty sposób przedłużyć żywotność ulubionych krzeseł, kanapy czy huśtawki, warto w okresie jesienno-zimowym przykryć meble pokrowcami. Unikaj modeli wykonanych z materiałów z powłoką winylową. Tego typu tkaniny pod wpływem mrozu sztywnieją i pękają, a co za tym idzie – przestają spełniać swoją funkcję. W wymagającym ogrodzie dużo lepiej sprawdzą się modele wykonane z lekkiego poliestru wzbogaconego warstwą przepuszczającej powietrze warstwy membrany. Tego typu pokrowce nie tylko izolują powierzchnię mebli od szkodliwych czynników i zanieczyszczeń, ale również zapewniają optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu pod przykryciem nie rozwijają się szkodliwe bakterie, pleśń i grzyby.

 

 

Previous ArticleNext Article
live url zobacz wiecje https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/