Dom i Wnętrze

Dobre inspiracje do pokoju dziecięcego

Inspiracje do pokoju dziecięcego pomagają wielu rodzicom na rozsądne i dobre zaplanowanie całej przestrzeni. Nie zapominajmy podczas aranżowania pokoju dla dzieci, że to ma być ich przestrzeń, a nie osób dorosłych. Dlatego warto czasem wysłuchać co nasze dzieci mają do powiedzenia.

Inspiracje pokoju dziecięcego – kolory

Do małych pokoi warto wybierać jasne kolory, dzięki czemu optycznie możemy powiększyć całe pomieszczenie. Biel, ecru, śmietanka, krem, to bardzo ciekawe kolory, gdzie można dodać wyraźne akcenty mocniejszych kolorów. Przy czym warto wiedzieć, że zbyt duża ilość takich kolorów, jak pomarańcz, czerwień, żółty może być zbyt męczący dla naszych pociech. Niech to wnętrze będzie radosne, przytulne. Niech jednak nie będzie zbyt krzykliwe, co w dłuższej mierze spowoduje, że dziecko nie będzie chciało tam jednak przebywać. Ciekawe inspiracje do pokoju dziecięcego, jeżeli chodzi o kolory, można znaleźć w wielu miejscach w sieci.

Podłoga w pokoju dziecięcym

Bardzo ważnym elementem w pokoju dzieci jest podłoga. Wielu specjalistów, w tym także lekarzy – pediatrów odradza wybieranie do pokoju dzieci dywanów z długim włosiem. Pomimo tego, że są bardzo ładne i przytulne, a dzieci uwielbiają się po nich kulać nie zapominajmy, iż jest to miejsce, gdzie gromadzi się najwięcej kurzu i roztoczy. Takie czynniki powinni być szczególnie ważne dla rodziców alergików. Niech inspiracją do pokoju dziecięcego na podłogę będą dla nas jednolite materiały, jak np. panele lub wykładziny wykonane ze zdrowych, surowców naturalnych. 

Previous ArticleNext Article