Ciekawe

Dobieranie okularów

Okulary ze szkłami korekcyjnymi noszone są głównie po to, aby zniwelować wadę wzroku, ale mogą mieć również dodatkowe działanie. Na przykład szkła pokryte powłoką antyrefleksową są zalecane do pracy przy monitorach ekranowych, ponieważ powłoka niweluje odbicia od innych źródeł światła.
Oferowane są specjalne okulary „zerówki” z taka powłoką, które mogą, a nawet powinny nosić osoby nie mające żadnej wady wzroku. Okulary spełniają wówczas tylko funkcję ochronną (zobacz http://woodeeshop.pl/web/page/okulary-korekcyjne). Inny przykład to tzw. fotochromy, czyli szkła ciemniejące pod wpływem działania promieniowania ultrafioletowego. Chronią oczy przed silnym promieniowaniem słonecznym jednocześnie korygując wadę wzroku. Okulary przeciwsłoneczne również mogą mieć dodatkowe walory ochronne. Popularne są okulary przeciwsłoneczne z soczewkami polaryzującymi światło, które działają w ten sposób, że obniżają intensywność odbić od mokrej jezdni, śniegu lub innych dużych płaskich powierzchni. Tę właściwość chwalą sobie kierowcy, którzy doceniają znaczną poprawę widoczności i mniejsze zmęczenie wzroku (więcej http://woodeeshop.pl/web/page/okulary-drewniane).
Okulary to także element naszego stroju, chcemy w nich dobrze się prezentować. Okulary muszą być modne, odpowiadać naszemu stylowi ubierania się. Odpowiadają za to oprawki, które muszą wyglądać dobrze, być dopasowane do naszej twarzy, ale przede wszystkim nie mogą ograniczać widoczności. Wygodne i lekkie oprawki można wykonywać z drewna, to nowość obecna na rynku dopiero od kilku lat. Oprawki drewniane wykonywane są z drewna z tropików, twardego i odpornego na warunki zewnętrzne. Kolorowe drewno daje się dobrze obrabiać, nie wymaga barwienia ani lakierowania. Wykończenie powierzchni poprzez woskowanie sprawia, że okulary z oprawkami drewnianymi to modny, ekologiczny produkt.

Previous ArticleNext Article
zobacz https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/