Dom i Wnętrze

Delikatny salon w stylu francuskim

Paryski szyk kojarzy się z delikatnością i lekkością oraz świeżym powiewem. Salon w stylu francuskim taki właśnie jest. Wybór takiego motywu do swojego domu lub mieszkania będzie stanowił ciekawą inspirację.

Salon w stylu francuskim – inspiracje

Salon w stylu francuskim pozwala na zastosowanie ciekawych inspiracji. Na czym dokładnie powinniśmy się skupić? Styl francuski bardzo często kojarzony jest ze stylem prowansalskim. Przy czym należy pamiętać o tym, że oba motywy mają elementy, które je różnią od siebie. Dodatkowo francuskie inspiracje do wnętrz idealnie komponują się ze stylem glamour. Styl francuski lubi jasne kolory, które można przełamać ciemniejszymi barwami, dzięki czemu tłumi się zbyt wielką delikatność. Do jasnych i pastelowych kolorów można dopasować np. kolor czarny, który będzie stanowił ciekawą ozdobę w takich wnętrzach. Nie można zapominać o tym, że ciemniejsze kolory muszą występować w zdecydowanej mniejszości.

Salon w stylu francuskim – kształty

Styl francuski mocno preferuje określone kształty. Elipsy, koła, owale i klepsydry – meble, jakie zaprosimy do takich wnętrz muszą mieć charakterystyczną budowę. W pokoju dziennym urządzonym zgodnie z tym stylem bardzo często goszczą “ludwiki” – wyposażenie wnętrz pochodzące z epoki Ludwika XV. Meble posiadają fantastycznie i starannie wykonane ozdoby. Salon w stylu francuskim powinien posiadać zdobione krzesła, fotele, a nawet sofy, które wykonane są z drewna i oryginalnej, tkaninowej tapicerki, która może występować w różnych kolorach. 

 

Previous ArticleNext Article