Ciekawe

Damskie torebki ze skóry – za co tak naprawdę płacimy?

Torebki skórzane nadają się praktycznie na każdą okazję i do każdej stylizacji. Z całą pewnością warto mieć chociaż jedną w swojej szafie. Jest to produkt luksusowy, ale na wyciągnięcie ręki każdej kobiety. Można bowiem je kupić w większości stacjonarnych sklepów oraz online. Kwestią sporną jest jednak wysoka cena produktów wykonanych z prawdziwej skóry. Większość pań uważa jednak, że skórzane torebki są warte swojej ceny i nie wyobrażają sobie ich braku w swojej garderobie.

Na które damskie torebki ze skóry się zdecydować?

Obecnie jest spore pole do popisu, jeśli chodzi o wybór torebek skórzanych. Istnieje bowiem kilka rodzajów skóry naturalnej. W zależności od jakości skóry dana torebka skórzana może być droższa lub tańsza. Dużą popularnością cieszą się damskie torebki ze skóry naturalnej licowej. Są one delikatne w dotyku i gładkie oraz odporne na wilgoć i zabrudzenia. Skóra licowa może występować także w wersji lakierowanej, dzięki czemu wzmacnia się skórę i zmienia jej wygląd. Torebki ze skóry licowej lakierowanej mogą mieć różne kolory, w zależności od zastosowanych barwników.
Jest również skóra nubuk, gdzie sięgnięto po delikatne szlifowanie, dzięki czemu możliwe stało się uzyskanie interesującej i delikatnej w dotyku powierzchni. Tego rodzaju torebki bardzo ciekawie się prezentują i są bardzo wytrzymałe. Z kolei damskie torebki ze skóry welurowej zostały pozbawione warstwy licowej, a więc ich parametr wytrzymałościowe są gorsze. Są one również bardziej chłonne, a więc wymagają większej troski ze strony użytkowniczki. Podobnie jest w przypadku torebek skórzanych zamszowych, gdzie warstwa licowa została usunięta przez szlifowanie. Niestety nie jest łatwo przywrócić pierwotny blask tego typu torebkom, gdyż powstałe plamy i zabrudzenia są ciężkie do usunięcia.

Damskie torebki ze skóry – za co tak naprawdę płacimy?

Czy damskie torebki skórzane od są twojatorebka.com aż tak piękne, że aż tyle kosztują? Z całą pewnością nie chodzi tutaj o sam wygląd. Produkty wykonane z naturalnej skóry są po prostu ponadczasowe i oczywiście wiecznie modne. Nie brakuje zarówno drogich, jak i tańszych modeli. Czasami płaci się nie tylko za samą jakość, ale dodatkowo także za metkę, czyli za markę. Stąd te spore przebitki cenowe. Torebki ze skóry zawsze będą droższe od tych wykonanych z syntetycznych materiałów. Jest to jednak surowiec bardzo wytrzymały, łatwy w utrzymaniu czystości i mogący posłużyć przez długie lata. Nie można tego niestety powiedzieć o produktach wykonanych ze skory ekologicznej, które nie mogą pochwalić się aż tak dużą solidnością. Są podatne na ścieranie i znacznie szybciej ich żywo dobiega końca.

Previous ArticleNext Article