Motoryzacja

Czym jest lakier kameleon?

Wiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważna jest karoseria ich samochodów. To ona świadczy o ich guście, uosobieniu, charakterze bądź wymaganiach. Wiele firm posiada naprawdę bogatą ofertę lakierów do karoserii samochodowych. W ostatnim czasie pojawiła się rewolucja na tym rynku. Często nazywa się je lakierami VIP, flip flop lub lakierami kameleon.

Lakiery kameleon – cóż to takiego?

Są to lakiery w kolorach mieniących się w kilka nawet odcieni. Są to dwuwarstwowe lakiery bazowe o naprawdę wyjątkowych efektach kolorystycznych. Jest to bardzo ekskluzywny lakier do samochodów osobowych oraz motocykli.
Jeśli lakier kameleon naniesie się na warstwę lakieru bezbarwnego, uzyska się w ten sposób powierzchnię lakierniczą, która będzie odporna na działania atmosferyczne, a co więcej będzie pięknie wyglądało. Dlaczego? Z tego względu, że warstwa będzie charakteryzowała się wysokim połyskiem.

Kilka słów charakterystyki lakieru kameleon

Lakier kameleon występuje w różnych indywidualnych odmianach, dzięki czemu w szerokiej gamie kolorów jest w czym wybierać. Niezależnie od gustu czy preferencji każdy wybierze coś idealnego dla siebie i swojego samochodu.
Kameleon występuje w odmianie Kameleon Pearls oraz Kameleon Opals. Pierwsza grupa łączy w sobie niezwykłą kolorystykę oraz głębie przypominającą perły House Of Kolor z ciągłą zmiennością barw, która przywołuje skojarzenia z kameleonem. Stąd wzięła się właśnie nazwa takiego typu lakieru do karoserii samochodowej. Producent zaleca mieszanie w proporcjach jednej-dwóch łyżeczek do herbaty, czyli pięć-dziesięć gram na jedną pintę (250 ml) lakieru bezbarwnego Intercoat Klear SG100. Wtedy to niepowtarzalny efekt kameleona ma być zachowany i widoczny.
Druga grupa to kameleonowe pigmenty House Of Kolor. Producent zaleca tutaj mieszanie w innych proporcjach, to znaczy jedna-dwie łyżeczki do herbaty, czyli właśnie pięć-dziesięć gram na jedną pintę (250 ml) lakieru bezbarwnego Intercoat Klear SG100. Najczęściej – i to w obu grupach tychże lakierów – używa się czarnej, niemetalicznej bazy. Wtedy to efekt będzie oszałamiający.

Dlaczego akurat on?

Nie da się ukryć, że taki lakier odmieni każdy samochód. Zależy Ci na wyjątkowym wyglądzie swojego pojazdu; chcesz, by odzwierciedlał Twój niezwykły charakter, nieskończoną wyobraźnię lub po prostu chcesz się wyróżniać na ulicy?
Wybierz lakier kameleon. Taki lakier spełnia wszystkie powyższe zamierzenia, dlatego jest bardzo często wybierany przez przeróżne osoby.
Lakier kameleon dostępny jest w ofercie Lakiery24.com

Previous ArticleNext Article