Dom i Wnętrze

Czy w Polsce budujemy jedynie domy murowane?

Decyzja o budowie własnego domu poprzedzona jest zazwyczaj szczegółowymi kalkulacjami. Dla większości osób budowa wiąże się również z zaciągnięciem olbrzymiego kredytu, którego spłacanie będzie rozłożone na kolejne lata. Czy możliwe jest obniżenie ceny domu? Oczywiście – warto zainteresować się nowoczesnymi technologiami, jak np. domy drewniane całoroczne. Czy to dobra inwestycja?

Dom drewniany w konstrukcji szkieletowej – nowoczesność w dobrej cenie!

W ostatnich latach w Polsce coraz głośniej mówi się o domach drewnianych całorocznych. Ten rodzaj budowli tworzony jest w znacznie krótszym czasie – zazwyczaj na budowę takiego domu potrzeba od 2 do 6 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie ma być oddany. Szybki czas budowy domu szkieletowego wynika przede wszystkim z zastosowania drewna jako głównego materiału budulcowego. Jedynym elementem murowanym w takim domu są fundamenty – ze względu na brak innych elementów wymagających schnięcia budowa może być rozpoczęta praktycznie w każdym miesiącu w roku. Technologia budowy domów drewnianych całorocznych przywędrowała do nas z odległej Skandynawii oraz Kanady – tam taki rodzaj budownictwa jest powszechny od stuleci. Jak kształtują się ceny takich domów? Szacuje się, że cena domu drewnianego jest niższa o 30%-35% procent niż w przypadku domu murowanego o te samej powierzchni – mówi jeden z pracowników firmy Mawit, o której poczytamy na stronie mawit.com.pl.

Dodatkowe usługi dla klientów

Wiele firm oferujących budowę domu ma w zanadrzu znacznie więcej propozycji dla swoich klientów. Jedną z nich jest kompleksowe wykończenie domu od wewnątrz. Wśród oferowanych usług znajdziemy przede wszystkim kafelkowanie, montaż paneli, malowanie ścian, montaż schodów, tworzenie podestów w ogrodzie i wiele innych.

Previous ArticleNext Article