Ciekawe

Czy drzewko Bonsai sprawdzi się w każdym domu?

 

Moda na drzewka Bonsai w domach, kawiarniach, restauracjach oraz w biurach trwa nieustannie od kilku lat. Coraz więcej klientów jednak zanim podejmie decyzję o kupnie tego fikuśnego drzewka, chce dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat. Mimo iż sprzedawcy w sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach przekonują, iż jest to drzewko dla każdego, to jednak warto znać kilka szczegółów, by podjąć słuszną decyzję o zakupie i mieć pewność, że odpowiednio się zadba o swoją nową roślinkę w domu.

Drzewko Bonsai

Każdy na pewno kojarzy to niezwykle efektowne drzewko z efektownie zakręconym, grubym korzeniem i pięknie rozłożystą koroną. Zazwyczaj umieszcza się je w płaskich doniczkach, które jeszcze bardziej podkreślają jego wyjątkowy kształt.

Bonsai na pewno wyróżnia się na tle innych drzewek i krzewów, które można znaleźć w sklepach. Coraz częściej można znaleźć rozmaite odmiany, które zachwycają wielkością, różnorodnymi kształtami oraz bogatą kolorystyką. Trzeba jednak wiedzieć, iż sprzedawcy są w stanie takie zakręcone drzewko stworzyć z większości krzewów, które są podatne na formowanie. Dlatego, gdy klient chce kupić prawdziwe drzewko Bonsai musi się naprawdę natrudzić, by znaleźć oryginalną roślinę.

Bonsai ceny

W przypadku drzewek Bonsai ceny są naprawdę wysokie. Za oryginalną roślinę w specjalnej doniczce klient musi niekiedy zapłacić od 300 do 600 zł (w zależności od jej wielkości). Do tego warto wybrać specjalną doniczkę do Bonsai, która efektownie podkreśli drzewko i idealnie dopasuje się do aranżacji wnętrza.

Taki komplet warto kupić w sklepach ogrodniczych, które specjalizują się w sprzedaży drzewek Bonsai. W marketach klienci również znajdą rośliny opatrzone nazwą Bonsai, jednak nie zawsze jest to oryginalne drzewko.

Co warto jeszcze wiedzieć o Bonsai?

Wiele osób jest przekonanych, że Bonsai idealnie sprawdzi się u osób, które nie posiadają fachowej ręki do roślin. Rzeczywiście, mimo iż drzewko to nie wymaga specjalnej pielęgnacji i nie jest do niego dołączona szczegółowa instrukcja obsługi, to jednak warto znać kilka podstawowych informacji na jego temat.

Przede wszystkim warto pamiętać, że Bonsai powinno być odpowiednio wyeksponowane w domu. Jest to na tyle efektowna i urocza roślinka, która będzie stanowiła piękną dekorację w każdym miejscu, w którym się znajdzie. Warto zadbać także o odpowiednią doniczkę (na tyle niską, by nie ukrywała zakręconego pnia) oraz dobrą ziemię. W wielu sklepach ogrodniczych pojawiają się nawet specjalne preparaty do pielęgnacji Bonsai, dzięki którym drzewko to szybciej się rozwija i pięknie kwitnie. W taki asortyment także warto zainwestować.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bonsai.

Previous ArticleNext Article
https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/ lheaven.pl http://www.wczestochowie.pl/artykul/43995