Zdrowie i Uroda

Walka z bólem

Większy lub mniejszy ból pojawia się właściwie u każdego, przynajmniej raz na jakiś czas. W chorobach przewlekłych zwykle występuje on częściej. Jednak nawet całkiem zdrowe osoby czasem czują silny dyskomfort w konkretnej części ciała. Czy z bólem należy walczyć?
Nie zawsze. Ból jest dla nas sygnałem od naszego organizmu, że mamy jakiś problem. Może więc być ostrzeżeniem przed groźniejszą chorobą. Jeżeli jednak jest długotrwały i uciążliwy, możemy sięgnąć po jedną z metod eliminacji bólu.

Tabletki

Najpopularniejszym sposobem na codzienne dolegliwości bólowe jest zażycie specjalnej tabletki. Substancje w nich zawarte uśmierzają ból i przynoszą znaczną ulgę. Są dostępne bez recepty. Należy jednak koniecznie pamiętać, że ich używanie, zwłaszcza często i w dużej ilości, może mieć bardzo przykre konsekwencje. Tabletki przeciwbólowe źle wpływają na pracę wątroby czy żołądka, obciążając te organy. Dlatego korzystajmy z proszków z umiarem i rozsądkiem, wcześniej przeczytawszy ulotkę dołączoną do opakowania – zawsze stosujmy się do jej zaleceń, chyba że lekarz polecił inaczej.

Ortezy na opadającą stopę

Nie zawsze sposobem na ból musi być tabletka. W niektórych przypadkach, na przykład ortopedycznych, będzie to innego rodzaju pomoc. Przykładem takiego udogodnienia są ortezy na opadającą stopę. Być może ortopeda uzna, że taka metoda będzie dla chorego bardziej pomocna niż leki przeciwbólowe.

Operacja

Czasami ból jest bardzo silny i informuje nas o poważnej rozmowie. Bywa zatem i tak, że jedynym sposobem, aby się go pozbyć jest operacja.
Wielu chorych bardzo obawia się interwencji chirurgicznej. Pamiętajmy jednak, że lekarze nie zlecają ich bez powodu. Zabieg może przynieść nam ogromną ulgę i zagwarantować szczęśliwe życie bez bólu.

Lekarz

Nawet jeśli znamy wiele metod walki z bólem, pierwszym, co powinniśmy zrobić kiedy poczujemy ból jest udanie się do lekarza. Najlepiej jeśli pójdziemy do naszego lekarza pierwszego kontaktu. To zwykle on robi wstępną diagnozę, a często kieruje nas także do innego specjalisty. To lekarz podpowie, o czym może świadczyć nasz ból i w jaki sposób najbardziej efektywnie można z nim walczyć. Czasem przyczyny bólu są prozaiczne – niedotlenienie, siedzący tryb życia czy zbyt ciasne ubrania. Nie zawsze trzeba od razu sięgać po tabletkę czy bać się operacji. Bólu nie wolno jednak również ignorować – to sygnał ostrzegawczy wysyłany przez nasz organizm, abyśmy byli czujni i uważniej się obserwowali, a przede wszystkim – odwiedzili gabinet lekarski.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/ zobacz wiecje https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/