Własne mieszkanie w dużym mieście to dzisiaj spory powód do zadowolenia – miasta dają nam doskonałe możliwości związane z edukacją, ale również z doborem dobrze płatnej pracy. Miasto to też kultura, kino, teatr, restauracje. Problemem dużych miast jest hałas, który z czasem może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Rozwiązaniem są tu okna dźwiękoszczelne. Co warto o nich wiedzieć?
Okna dźwiękoszczelne – w trosce o nasze zdrowie
Hałas w dużych miastach to realny problem, z którym musimy mierzyć się każdego dnia. Jednym z najczęściej wymienianych czynników jest ruch uliczny, bliskość dużych węzłów komunikacyjnych, ale również ruch tramwajowy, szczególnie po starych i nieremontowanych torowiskach. Problemem jest również bliskość centrów rozrywki – restauracje i kawiarnie, szczególnie w okresie letni, generują spory gwar i hałas. Elementem często wymienianym jako czynnik hałasu są lotniska i ich zwyczajna, codzienna praca. Osoby zmagające się z tym problemem wymieniają również działania najbliższych sąsiadów – przedłużające się remonty również mogą wpływać negatywnie na nasze samopoczucie.
Hałas może znacząco wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie, utrudniać relaksowanie się i sen. Długotrwała ekspozycja na hałas może być przyczyną stanów lękowych czy depresji u osób w każdym wieku. Aby ustrzec się przed skutkami działania hałasu warto wybrać okna dźwiękoszczelne.
Jak skonstruowane są okna dźwiękoszczelne?
Wybierając okna dźwiękoszczelne przede wszystkim powinniśmy skupić się na ich budowie – posiadają one trzy szyby, dodatkowo są one wklejane w profil okna. Olbrzymie znaczenie mają tu uszczelki – standardem jest wykorzystanie trzech uszczelek. Klasyczne okna zapewniają ochronę przed hałasem rzędu 30dB. W przypadku okien dźwiękoszczelnych ochrona ta wynosi nawet 46dB! To znacząca różnica i zmiana, która może poprawić nasze życie na lepsze!