Turystyka

Zimowe ferie w górach: gdzie warto się wybrać?

Zimowe ferie warto spędzić w górach: na ośnieżonych stokach oraz na spacerach po dolinach.Gdzie warto się wybrać? Wśród najchętniej wybieranych kierunków pojawia się Beskid Śląski, znany z takich kurortów, jak Ustroń oraz Szczyrk.

Jak zaplanować ferie w tych miejscowościach?

Zaplanowanie wypoczynku w beskidzkich miejscowościach jest bardzo proste. Doskonale rozwiniętą bazą noclegową może się pochwalić i Ustroń, i Szczyrk domki do wynajęcia to idealna propozycja dla większych rodzin oraz dla tych, którzy przyjadą w góry z własnym sprzętem narciarskim. Dla mniej wymagających dobrym rozwiązaniem będzie agroturystyka Ustroń kusi szeroką ofertą pokoi do wynajęcia, nie brak tu również przestronnych apartamentów dla większych grup. Ponieważ w obu miejscowościach turystyka ma się doskonale, liczba miejsc noclegowych oraz różnorodność takich kwater daje turystom wiele możliwości wyboru.

Na jakie atrakcje warto postawić?

Dla tych, którzy kochają sporty zimowe, idealnym miejscem na ferie będzie Szczyrk Domki do wynajęcia pozwalają na wygodne przechowywanie sprzętu, a ogromna ilość tras sprawia,że i miłośnicy narciarstwa zjazdowego, i amatorzy jazdy na biegówkach, znajdą tu dla siebie coś odpowiedniego dla siebie. Szczyrk Biła to nowoczesny ośrodek narciarski, na terenie którego czeka wiele tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Dumą Szczyrku pozostaje jednak Skrzyczne, kuszące doskonale utrzymanymi trasami zjazdowymi oraz wyciągiem, świetnie dostosowanym do potrzeb tak licznie ściągających tu turystów. W dolinach czekają z kolei trasy, które spełniają oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających biegaczy. Dobrymi warunkami do jazdy na nartach kusi też Ustroń. Tu miejscem najpopularniejszym wśród narciarzy stała się Czantoria, dysponująca ciekawymi trasami zjazdowymi oraz nowoczesnym wyciągiem. I w tej części Beskidu można znaleźć dobre warunki pobytu, a na gości czekają tu i hotele, i agroturystyka Ustroń może się jednocześnie okazać idealnym miejscem dla tych, którzy chcą po górach spacerować. Nawet zimą można się stąd wybrać na spacer na Równicę – jeden z najpopularniejszych szczytów w Beskidzie Śląskim.

Dzięki licznym ofertom domków do wynajęcia w Szczyrku oraz gospodarstw agroturystycznych w Ustroniu, zaplanowanie zimowego urlopu w Beskidzie Śląskim staje się prostym zadaniem. W miejscowościach tych każdy z nas będzie mógł nacieszyć się wypoczynkiem w pięknym otoczeniu, a ponadto miło spędzić czas na dobrej zabawie.

Previous ArticleNext Article