Ciekawe

Wiercenie otworów w betonie techniką diamentową

Podczas różnego rodzaju remontów może pojawić się konieczność wywiercenia otworów potrzebnych do położenia np. instalacji, chociażby wentylacyjnych, elektrycznych czy grzewczych. Dotarcie do głębszych warstw powierzchni może okazać się problemowe, zwłaszcza jeśli mowa jest o powierzchni wykonanej z tak wytrzymałego materiału jakim jest beton. W takich sytuacjach warto wiedzieć, jak wiercić w betonie, aby czynność ta przebiegła sprawnie i dokładnie, i aby nie uszkodzić ściany czy co gorsza – stropu.

Jak wiercić w betonie z wykorzystaniem techniki diamentowej?

Jeszcze przed kilkunastoma laty, aby zrobić otwór w betonie niezbędne było jego kucie, co prowadziło do powstania licznych mikropęknięć, które w przyszłości mogłyby przyczynić się do znacznego osłabienia konstrukcji budynku. Dziś stosuje się rewolucyjną technologię, którą jest diamentowe cięcie betonu.

Technik diamentowa to nowatorska technologia, zapewniająca bezinwazyjne wiercenie w betonie. Metoda ta umożliwia precyzyjne wycięcie dowolnego kształtu, o takiej średnicy jaka jest wymagana. Do tego, diamentowe cięcie betonu w przeciwieństwie do tradycyjnych metod nie wiąże się z dużym hałasem, uciążliwymi wibracjami, ani nawet z wysokim poziomem zapylenia, ponieważ cięcie diamentowe można przeprowadza się zarówno na sucho, jak i na mokro.

Diamentowe cięcie betonu – zastosowanie

Wiercenie w betonie z wykorzystaniem techniki diamentowej to idealne rozwiązanie podczas wykonywania przejść dla różnego typu instalacji, jak również podczas prac związanych ze wzmocnieniem budynków, np. z zastosowaniem kotwy. Metoda ta sprawdza się także przy zmianach planów mieszkań,np. przy projektowaniu nowych przejśc, w miejscach trudnodostępnych, a także tam, gdzie występuje ograniczona przestrzeń użytkowa.

Wiercenie otworów w betonie cennik

Cięcia diamentowe w betonie możemy wykonać sami, o ile posiadamy odpowiedni sprzęt lub skorzystać z usług profesjonalnych firm. Najczęściej wykonawcy podchodzą do klienta w sposób indywidulany i ustalają cenę adekwatnie do zlecenia. Jeśli jednak chcielibyśmy orientacyjnie zapoznać się z tego typu kosztami, wówczas warto wejść w zakładkę „Wiercenie otworów w betonie cennik”, którą posiada większość tego typu firm.

Previous ArticleNext Article