Turystyka

Wczasy blisko Polski czy na egzotycznej wyspie?

Zima to okres, w którym często podejmujemy decyzje odnośnie wakacyjnych wojaży. To także czas, w którym biura podróży oferują nam najlepsze ceny takich wyjazdów.
Jeszcze do niedawna najpopularniejszymi kierunkami wyjazdów Polaków były: Egipt, Turcja, Tunezja, Teneryfa, Chorwacja, Bułgaria. Widać jednak spore zmiany, związane z większymi możliwościami finansowymi Polaków. Gdzie najchętniej jeździliśmy w ostatnim roku?
Z pewnością wielkim zainteresowaniem cieszyły się kurorty umiejscowione na brzegu basenu Morza Śródziemnego. Kraje takie jak Włochy czy Francja przeżywały prawdziwe oblężenie turystów. Wiele osób jest zdania, że wyjazdu na zachód Europy pozwalają nie tylko wypocząć, ale i zapoznać się z bogatą kulturą europejską.
Turyści nadal chętnie podróżują na Bałkany – wycieczki w te okolice są niewątpliwie nieco tańsze niż zachód Europy. Prym wiedzie Chorwacja i jej wspaniałe wybrzeże oraz liczne wyspy. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się Grecja, która pomimo problemów finansowych nadal ma wiele do zaoferowania turystom. Coraz więcej osób wybiera się także do Albanii – kraj ten posiada wspaniałe plaże oraz stale rozbudowującą się infrastrukturę turystyczną.

A może egzotyka?

Egzotyczne wczasy nie są już poza zasięgiem Polaków!
Wycieczki na Dominikanę last minute są jednymi z najczęściej wybieranych – touroperatorzy potwierdzają, że nie brak chętnych na egzotyczne wczasy. Skąd tak wielkie zainteresowanie tego typu wyjazdami teraz? Okazuje się, że przyczyną są przede wszystkim niższe ceny wyjściowe. Stało się to możliwe po licznych zamachach terrorystycznych w dotychczas najczęściej odwiedzanych kurortach w Egipcie czy Turcji. Turyści, obawiając się o własne bezpieczeństwo, zaczęli rozważać wyjazdy egzotyczne, dopłacając niewielkie kwoty pieniędzy do nich.

Previous ArticleNext Article