Motoryzacja

Ubezpieczenie szkolne – odpowiadamy na najważniejsze pytania

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku to, co najlepsze. Jednym ze sposobów na otoczenie pociechy opieką jest wykupienie rozszerzonego ubezpieczenia szkolnego. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim rodzicom pragnącym poznać najważniejsze informacje dotyczące ubezpieczenia szkolnego.

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne jest polisą przygotowaną z myślą o dzieciach i młodzieży w różnym wieku, nie tylko uczniach. Z oferty większości towarzystw mogą skorzystać zarówno rodzice dzieci, które dopiero co przyszły na świat, jak i studenci. Ubezpieczenie zapewnia realną pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach losowych. Otrzymane środki finansowe mogą zostać przeznaczone na pobyt w specjalistycznym ośrodku czy klinice, zakup leków i sprzętu medycznego czy pomoc psychologiczną.

Czy poza murami szkolnymi ochrona wygasa?

Co ważne, ubezpieczenie szkolne nie obowiązuje jedynie w momencie, kiedy dziecko siedzi w szkolnej ławce. Umowa zawierana jest na rok i przez cały ten okres kompleksowo chroni ubezpieczonego. Dziecko jest otoczone opieką podczas zajęć, w drodze do szkoły i kiedy jest w domu, również w dni wolne (weekendy, wakacje, ferie i święta).

Czy ubezpieczenie zbiorowe oferowane przez szkołę jest obowiązkowe?

Na początku roku szkolnego nauczyciel proponuje rodzicom ofertę ubezpieczenia zbiorowego. Rodzic może, ale nie musi z niej skorzystać. Oferty przygotowane dla szkół często są okrojone i zapewniają jedynie podstawową ochronę. Z tego względu większość rodziców decyduje się ubezpieczyć swoje pociechy na własną rękę, wcześniej starannie dobierając ofertę z najkorzystniejszymi warunkami.

 

 

Previous ArticleNext Article