Zdrowie i Uroda

Sztuczne rzęsy – wskazówki i porady

Sztuczne rzęsy, przyklejane do powieki jako małe kępki lub całe paski, to zdecydowanie jeden z największych hitów ostatnich sezonów. Wiele kobiet decyduje się na ich zastosowanie, by zapewnić sobie piękną, bardziej wyrazistą oprawę oczu. Warto zapoznać się ze wskazówkami odnośnie ich używania.

Wybór sztucznych rzęs

Odwiedzając sklepy, bez trudu da się zauważyć, że oferują one sporo rodzajów sztucznych rzęs. Klientki mają do wyboru rozmaite kształty, długości, grubości, typy włosia czy style. Nie wszystkie sztuczne rzęsy przeznaczone są do stosowania na co dzień. Część modeli to wersje wieczorowe, znacznie pełniejsze, przeznaczone na specjalne okazje, imprezy czy sesje fotograficzne.

Wiele pań decyduje się więc na zakup zestawów, w skład których wchodzą rzęsy – w postaci pasków lub kępek – oraz klej, niezbędny do ich zamocowania na powiece. Oczywiście sprawa jest nieco prostsza w przypadku zabiegu wykonanego przez wykwalifikowaną kosmetyczkę w gabinecie czy salonie.

Przyklejanie rzęs

Jeśli wybieramy samodzielne aplikowanie rzęs, musimy zapoznać się z instrukcją. Warto w tym celu przejrzeć filmy z informacjami, dotyczącymi przebiegu takiej czynności. Założenie sztucznych rzęs wymaga wprawy, zatem nie należy zrażać się, gdy za pierwszym razem nie wszystko wyjdzie idealnie.

Przed przyklejeniem rzęsy trzeba dobrze dostosować do oka, przycinając je na odpowiednią długość. Następnie należy nałożyć cienką warstwę kleju i odczekać kilka sekund. Przyklejanie najlepiej zaczynać od części środkowej, a na końcu skupić się na wewnętrznej i zewnętrznej. Na koniec można użyć mascary, choć nie jest to koniecznością.

Dodatkowe informacje

Gdy oczy otrzymają ozdobę w postaci pięknych, sztucznych rzęs, warto pamiętać, że trwałość efektu zależy w znacznym stopniu od ich pielęgnacji. Intensywne pocieranie czy częste wizyty w saunie nie są wskazane. Trzeba też zastosować się do informacji producenta odnośnie czasu, przez jaki dany produkt może być noszony na powiekach.

Warto pamiętać też, że sztuczne rzęsy powinny być dostosowane do kształtu oczu. Jeśli te są raczej duże i okrągłe, należy przyklejać wersje dłuższe w kącikach od zewnątrz. Przy podłużnych oczach korzystniejszym rozwiązaniem są opcje pełniejsze w środkowej części. Osoby noszące okulary powinny też wziąć pod uwagę to, czy rzęsy nie będą stykać się z soczewkami.

Sztuczne rzęsy kupisz na kosmetykizameryki.pl

Sztuczne rzęsy kupisz na kosmetykizameryki.pl

Previous ArticleNext Article
zobacz https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ zobacz