Biznes

Systemy pakowania towarów – bo inaczej już nie można.

Czy ktokolwiek, w cywilizowanym świecie, jest w stanie wyobrazić sobie życie bez opakowań? Chyba nie. Dziś człowiek jest niezwykle wygodny i stara się żyć zgodnie zasadami higieny i bezpieczeństwa. Jakie są zatem systemy pakowania towarów i jakie wynikają z tego korzyści dla konsumentów?

Pakowanie towarów – czyli od czego się zaczęło

Jak podaje popularna, internetowa encyklopedia zarządzania, pakowanie jest sposobem na zapewnienie najbardziej bezpiecznego transportu towarów do finalnego odbiorcy. Dzięki opakowaniom, towar trafia w ręce konsumenta w bardzo dobrym stanie – wręcz nie naruszonym. Dlaczego to takie ważne? Odpowiedź jest prosta – nikt nie chce otrzymać towaru zniszczonego, uszkodzonego czy niehigienicznego – jak by było w przypadku dostawy żywności.

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje pakowania towarów:

Po pierwsze – pakowanie towarów jednostkowe. Ten rodzaj pakowania polega zapakowaniu każdego, pojedynczego towaru w oddzielny sposób. Taki produkt trafia bezpośrednio do sprzedaży i dalszej konsumpcji. Jednakże nie daje gwarancji stuprocentowej ochrony w warunkach transportu czy magazynowania. Tak zapakowane towary mogą ulec zniszczeniu, na przykład poprzez zgniecenie czy nieodpowiednie przechowywanie.

Przykład towaru pakowanego jednostkowo: produkty spożywcze: czekolady, herbaty, sery itp.; sprzęty AGD i RTV: lodówki, pralki, odkurzacze, czajniki, telewizory, radia itp.

Po drugie – pakowanie towarów zbiorcze – połączenie wielu produktów i/lub opakowań w jedną całość, na przykład na palecie czy w skrzyni. Takie pakowanie stosuje się przy dostawach hurtowych. Takie systemy pakowania towarów pozwalają dostarczyć – na przykład do sklepów – większą ilość produktów za jednym zarazem. Dodatkowo, dobrze ułożone produkty w transporcie, zabezpieczają siebie nawzajem i nie dopuszczają na przykład do przesunięć, zgnieceń czy wszelkich, innych uszkodzeń.

Przykład towaru pakowanego zbiorczo: produkty spożywcze: cukier, mąka – pakowane po 10 kilogramów; napoje w zgrzewkach; nabiał w kartonach itp.

Po trzecie – pakowanie dla transportu. Takie pakowanie jest niezwykle istotne w transporcie międzynarodowym czy krajowym. Ze względu na to, że towar musi być dostarczony do miejsca oddalonego o setki bądź tysiące kilometrów, zapakowanie go na tira, samolot czy statek wymaga dokładności i precyzji. Nie ma tutaj opcji na to, by towar przemieszczał się w podróży. Musi być stabilnie i mocno przytwierdzony do palety i zabezpieczony odpowiednimi pasami transportowymi. Tylko w taki sposób, towar dotrze w odpowiednim stanie.

Przykład towaru pakowanego transportowo: konstrukcje stalowe, żywność, odzież.

Systemy pakowania towarów odgrywają kluczową rolę w handlu. Pozwalają klientowi cieszyć się pełnowartościowym produktem bez konieczności odsyłania go czy reklamowania. Jest to coś, co gwarantuje idealną jakość, za którą zresztą każdy uiszcza opłaty.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://beesafe.pl/porady/kasowanie-punktow-karnych/