Ciekawe

Stomatologia estetyczna w służbie pięknego uśmiechu

Parafrazując tekst pewnej popularnej piosenki dla dzieci – żeby piękne zęby mieć, trzeba tylko chcieć. Ładny uśmiech to nie tylko efekt wizualny, choć jest on niezaprzeczalnie ważny. Któż nie chciałby prezentować się młodziej i bardziej atrakcyjnie dzięki pięknym zębom, o które pomoże zadbać gabinet stomatologii estetycznej.. Ma on też zalety psychologiczne w postaci wyższego poczucia własnej wartości, które procentuje w życiu zawodowym i osobistym. Zabiegi, jakie oferuje stomatologia estetyczna Katowice pozwolą osiągnąć ten efekt w prosty sposób.

Metody dobrane do potrzeb

Lekarz dentysta pracujący w gabinecie stomatologii estetycznej pomoże wybrać zabieg optymalnie dopasowany do potrzeb każdego pacjenta, który chce cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem. Stomatologia estetyczna Katowice pozwala zarówno na całkowitą zmianę wyglądu zębów lub jeśli nie ma potrzeby dużej korekty, na delikatne poprawki czy po prostu upiększenie.
Popularnym i najbardziej kompleksowym sposobem na pozbycie się poczucia wstydu związanego z wyglądem zębów jest aplikacja licówek. Są to porcelanowe lub ceramiczne nakładki mocowane do powierzchni własnych zębów. W związku z tym, że specjalista technik dentystyczny każde zlecenie wykonuje według wskazań, jakie dał mu lekarz stomatolog i traktuje je indywidualnie, licówki są idealnie dopasowane do pacjenta. Bierze się pod uwagę wygląd pozostałych zębów i urodę osoby, dla której są przygotowywane i powstaje zestaw, który pozwoli zmienić kształt, kolor i rozmiar zębów według potrzeb. Za pomocą tej metody można także pozbyć się wstydliwych wad zgryzu, np. najbardziej znanej diastemy czyli szpary między jedynkami.
Jeśli nie ma potrzeby ingerencji w kształt zębów, jednak kolor wymaga rozjaśnienia, gabinet stomatologii estetycznej to miejsce, gdzie można poddać się wybielaniu uśmiechu. Domowa metoda polega na aplikowaniu na noc na zęby nakładek wypełnionych żelem. Długość i intensywność procesu ustalana jest z dentystą podczas wizyt kontrolnych.

Lekarz stomatolog może zaproponować również wybielanie w gabinecie za pomocą żelu aktywowanego światłem specjalnej lampy.

Zdarza się, że ząb się uszczerbi lub ubytek pojawi się w widocznym miejscu. W takich sytuacjach również należy szukać pomocy u specjalistów stomatologii estetycznej Katowice. Wykonywane są wypełnienia, które dzięki użyciu materiałów najwyższej jakości, gwarantują, że ząb zostanie wzmocniony i odbudowany, a ich koloru nie da się odróżnić od naturalnego zęba.
Dla osób chcących podkreślić piękny uśmiech poleca się biżuterię nazębną.
Źródło tekstu: https://dental-team.pl/uslugi/stomatologia-estetyczna/

Previous ArticleNext Article