Dom i Wnętrze

Różne rodzaje fornirów meblowych

Forniry meblowe to doskonały sposób na urządzenie atrakcyjnego wnętrza. Dzięki tym produktom możemy sprawić, iż nasze pokoje nabiorą nowego charakteru, a my nie wydamy na to dużej ilości pieniędzy. Zatem czym dokładnie są tego typu produkty i dlaczego tak wiele osób decyduje się na ich zakup?

Coraz częściej poszukiwane forniry meblowe

Obecnie coraz więcej osób poszukuje fornirów meblowych. Jest to doskonały produkt, dzięki któremu możemy całkowicie odmienić wygląd naszego pomieszczenia. Warto wiedzieć, iż są to długie płaty drewna, które otrzymuje się poprzez jego skrawanie. Możemy wyróżnić dwie metody skrawania. Jest to skrawanie obwodowe, jak również skrawanie wzdłuż wałka drewna. W zależności od wybranej metody skrawania, fornir ma również inną grubość. Zazwyczaj grubość tego typu produktów wynosi od 0,1 mm do 8 mm. Warto wiedzieć, iż dzięki tym produktom możemy zmienić wygląd naszych mebli, ponieważ bardzo łatwo można takim płatem je okleić, nadając im nowy wygląd.

Różne rodzaje fornirów meblowych

Na rynku możemy znaleźć różne rodzaje fornirów meblowych. Wyróżniamy forniry naturalne, które podczas produkcji nie są podawane żadnym modyfikacjom, jak również forniry modyfikowane. Warto pamiętać, iż te dwa produkty różnią się między sobą przede wszystkim odpornością na działanie wody. Niestety choć forniry naturalne są w pełni ekologiczne i doskonale się prezentują na naszych meblach, w przypadku dostania się na ich powierzchnię wody, mogą zmienić swoją postać. Z kolei forniry modyfikowane nie są już produktami w pełni ekologicznymi. Dzięki specjalnej powłoce są odporne na wilgoć, z tego powodu częściej są wybierane przez klientów. Zatem jeżeli nasze meble nie wyglądają już atrakcyjnie i są lekko zniszczone, możemy zdecydować się na ich obicie dowolnym fornirem meblowym.
Warto pamiętać, iż idealnie urządzone wnętrze wcale nie musi nas dużo kosztować. Możemy stworzyć doskonałe pomieszczenie, wydając na to bardzo mało pieniędzy. Wystarczy jedynie zakupić odpowiedni fornir, dzięki któremu diametralnie zmienimy wygląd naszych mebli.
Artykuł zainspirowany stroną forniry meblowe – atpol.

Previous ArticleNext Article