Ciekawe

Przyczyny endometriozy

Endometrioza i leczenie endometriozy to tematy, które coraz częściej dotykają kobiety. Niestety, ale wciąż endometrioza leczenie stanowi bardzo duży problem medyczny, a trudności sprawia już nawet samo rozpoznanie choroby. Wszystko dlatego, że jej specyficzne objawy często mylone są z innymi kobiecymi dolegliwościami.

Endometrium leczenie

Endometrioza to choroba niezwykle trudna do wyleczenia, ponieważ ma ona charakter przewlekły. Co gorsza, wciąż w wielu przypadkach, nawet po leczeniu operacyjnym, nadal obserwuje się uciążliwe nawroty endometriozy. Endometrioza to inaczej występowanie tkanki endometrialnej macicy (endometrium leczenie) w obrębie innych narządów. Problem ten coraz częściej rozpoznawany jest u coraz większej liczby młodych kobiet. Choroba dotyczy już około 6-15 % populacji kobiet w wieku rozrodczym. Rozwój endometriozy oraz jej nasilenie w większości przypadków zależy od indywidualnych czynników, wśród których najczęściej wymienia się czynniki hormonalne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe. Endometrioza znana jako przerost błony śluzowej macicy może występować w 3 odmianach jako endometrioza otrzewna, jajnikowa i głęboko naciekająca. Wszelkiego rodzaju zmiany chorobowe towarzyszące tej chorobie mogą być umiejscowione np. w: jajnikach, przegrodzie odbytniczo-pochwowej, przeponie, a nawet w jelicie grubym, otrzewnej, opłucnej i osierdziu,

czy też w pęcherzu moczowym, płucach, pępku.

Duże obawy

W większości przypadków endmetrioza diagnozowana jest u kobiet będących w wieku rozrodczym, kiedy to mimo wielu prób, nie udaje się im zajść w ciążę. Zwykle też po bezskutecznym staraniu się o dziecko pary udają się do poradni leczenia niepłodności, gdzie w większości przypadków potwierdza się wystąpienie endometriozy. Tak więc warto mieć na uwadze, że to właśnie patologiczne zmiany w układzie rozrodczym, które spowodowane są endometriozą, uznawane są za najczęstszą przyczyną niepłodności. Dane te potwierdzone są szeroko zakrojonymi badaniami (w tym tez leczenie endometriozy), które wskazują, że endometrioza pojawia się u 35-50% kobiet starających się bezskutecznie o dziecko. Nowoczesne podejście do leczenia endometrozy wskazuje też, że już nawet uwolnienie blizn i zrostów czy też usunięcie torbieli endometrialnych, znacząco zwiększa szansę na posiadanie potomstwa.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecej https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ zobacz wiecej