Dom i Wnętrze

Ponadczasowa uroda okien

Prawdziwie atrakcyjna prezentacja budynku polega na dopasowaniu wszystkich elementów architektonicznych tak, że tworzą niezwykle spójną całość, wyróżniającą się na przykład detalem. Tym, co może zachwycać i przyciągać uwagę, są okna. Charakterystyczne dla danej epoki czy nawet dekady. Mają charakter historyczny, pozwalają określić czas, w którym powstały.

Okienne kompozycje

Na okna-internorm.pl znajdziemy piękne okna, które zachwycają swoją prezentacją. Bez trudu dobierzemy okna drewniano-aluminiowe czy okna PCV-aluminiowe lub PCV – które nie tylko spełnią idealnie swoje funkcje praktyczne, ale też zaskoczą interesującym wzorem. Dobierzemy tutaj artykuły zgodne z kreowaną przez nas całością architektoniczną. Klasyczne, stonowane czy bardziej awangardowe i minimalistycznie rozwiązane.

Okienne interpretacje historyczne

Historia sztuki zapisana jest także w oknach. Renesansowe, gotyckie, barokowe, secesyjne, w stylu art déco – każdy czas historyczny udaje się pokazać poprzez stylistykę okienną. Możemy nie tylko podziwiać architekturę przeszłości, lecz także do niej twórczo nawiązywać w teraźniejszości. Współczesna architektura i budownictwo niezmiernie lubi korzystać z różnych wzorów i stylów, bawiąc się nimi i umieszczając je w nowych kontekstach. Okna stanowią więc ten charakterystyczny element, który warto wykorzystać do stworzenia wyjątkowego domu.

Okienne dekoracje

Okazuje się, że dom może być pięknie ubrany w okna. Od zewnątrz, zapraszając do środka i tworząc zachwycającą całość z ogrodem. Także – od środka, kreując wnętrza w dowolnym charakterze. Przytulne i urocze, gdy wybierzemy okna w stylu romantycznego dworku. Futurystyczne, gdy zdecydujemy się na całoszklane powierzchnie. Wytworne, gdy preferujemy okna francuskie.

Previous ArticleNext Article