Ciekawe

Piękne włosy, dzięki domowym sposobom. Czy to możliwe?

Gęste i lśniące włosy są marzeniem nie jednej kobiety. Niestety szybki tryb życia, nieprawidłowa dieta, a także uwarunkowania genetyczne są dla nas bezlitosne. Odpowiednio dobrana pielęgnacja pomoże nam jednak odżywić i pobudzić do wzrostu niesforną czuprynę. Zabiegi kosmetyczne należy wykonywać regularnie, gdyż tylko ich przewlekłe stosowanie da pożądany efekt.

Peeling głowy- a co to takiego?

Przez wiele lat peeling kojarzony był wyłącznie ze złuszczaniem martwego naskórka takich okolic ciała jak kończyny dolne, ręce, czy dekolt. Włosowa rewolucja, która miała miejsce kilka lat temu wskazała na jeszcze jedno jego zastosowanie.
Przeprowadzany raz na dwa tygodnie peeling skóry głowy usuwa martwy naskórek oraz pobudza krążenie. Zwiększony dopływ krwi stymuluje cebulki włosów do procesów wzrostowych, czego wynikiem są piękne i długie włosy.

Olejowanie- czy ten proces ma znaczenie?

Złą sławą oleje cieszyły się przez dziesiątki lat. Uznawane były za preparaty ciężkie i nieodpowiednie jako element pielęgnacji owłosienia. Ich zła sława została jednak przełamana.
Aktualnie poleca się olejowanie włosów jeden, bądź też dwa razy w tygodniu. Niewielka ilość oleju nakładana na końcówki włosów pozwala na ich regenerację oraz odżywienie. Olejowanie skalpu warto wykonać raz w miesiącu, przy okazji zaplanowanego peelingu skóry głowy.

Maska nawilżająca- kiedy znaleźć na nią czas?

Oprócz peelingu i olejowania nasze zabiegi kosmetyczne powinny wyznaczać czas na odżywianie i nawilżanie doraźne. Po każdym myciu włosów możemy nałożyć maskę nawilżająco- odbudowującą, dzięki której struktura włosa będzie wzmocniona, a sam włos nawilżony i błyszczący.
Podczas zakupów wybierajmy maski samoistnie wchłaniające się. Ich zastosowanie pozwoli na zaoszczędzenie czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na jej spłukanie. Maski, które należy zmyć stosujmy raz w tygodniu, np. w piątek wieczorem.

Mycie włosów- podstawa udanej pielęgnacji

Bez względu na stosowane zabiegi, za najważniejszy z nich uznać należy samo oczyszczanie czupryny. Włosy przetłuszczające się myjmy szamponami lekkimi, które nie obciążą ich długości. Nadmiernie produkowanego sebum pozbędziemy się stosują szampon z wyciągiem z rumianku i pokrzywy.
Włosy myjmy jak najrzadziej, ponieważ ich częste mycie wspomaga produkcję łoju, a co za tym idzie przetłuszcza nadmiernie włosy. Oczyszczanie raz na 2- 3 dni w zupełności powinno wystarczyć.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologii Esteti Med

Previous ArticleNext Article