Dom i Wnętrze

Nowoczesne parasole ogrodowe

Parasole ogrodowe widzimy praktycznie codziennie, i to nie tylko w ogrodach, ale również na obszernych tarasach czy niewielkich balkonach. Coraz częściej pragniemy spędzać czas blisko domu na świeżym powietrzu, ale jesteśmy również świadomi zagrożeń wynikających z nadmiernego promieniowania UV. Dzięki pięknym parasolom ogrodowym możemy zmienić oblicze miejsca wypoczynkowego oraz zapewnić sobie i bliskim komfort na najwyższym poziomie.

Jaki parasol wybrać?

Szeroki wybór parasoli a stronie parasol-ogrodowy.pl sprawia, że nie zawsze jesteśmy w stanie szybko podjąć decyzję. Wśród modeli wyróżnimy bez trudu parasole z czaszami okrągłymi, kwadratowymi, prostokątnymi. Czy wiemy jednak czym różnią się konkretne propozycje producentów?

Podstawą w wyborze parasola ogrodowego jest określenie naszych potrzeb. Warto zastanowić się, jakie rozmiary czaszy będą dla nas odpowiednie i pozwolą zacienić nasze miejsce wypoczynkowe. Wśród dostępnych modeli znajdziemy parasole z czaszą, której bok sięga 4 metrów. Tak obszerne parasole sprawdzą się najlepiej w ogrodach. Dla posiadaczy tarasów i balkonów dedykowane są mniejsze parasole, które równie skutecznie chronić nas będą przed słońcem.

Poza czaszą bardzo ważna jest podstawa do parasola. W zależności od tego, gdzie chcemy taki parasol umieścić możemy wybrać podstawę odpowiednią do wkopania w ziemię, jak również podstawy na niewielkich kółkach z małymi hamulcami. Te ostatnie będą odpowiednie do użytkowania na tarasach, gdzie możliwe będzie ich przesuwanie po gładkich powierzchniach.

Ochrona parasola ogrodowego

Decydując się na parasol w ogrodzie pomyślmy również o tym, jak chronić produkt ten w czasie zimy. Najlepszym rozwiązaniem okażą się funkcjonalne pokrowce ogrodowe, tworzone z lekkich i przewiewnych tkanin poliestrowych.

Previous ArticleNext Article