Zdrowie i Uroda

Najchętniej kupowane skarpetki w Polsce

Moda rządzi światem od lat. Miliony ludzi na całym świecie dokłada wszelkich starań, aby wyglądać elegancko i stylowo, podążając za trendami lub odwrotnie – tworząc swój własny, niepowtarzalny styl.

Większość Polaków przywiązuje ogromną wagę do swojego designu, komponują świetne  stylizacje i sprawiają, że nawet outfit codzienny może wyglądać świetnie.

Jak tego dokonać? Kluczem do sukcesu są dodatki. Do posiadanych w szafie ubrań, wystarczy dodać kilka fajnych akcentów i stylizacja od razu zyskuje 100 punktów w oryginalności.

Nakrycia głowy, super pasek czy oczywiście biżuteria to bezwzględny must-have, jednak styliści polecają skupić się także na pozornie nieistotnym dodatku, a mianowicie na skarpetkach.

Skarpetki mogą dodać niepowtarzalnego stylu do każdego stroju, dlatego Polacy chętnie traktują je jako część ubioru, a nie tylko kawałek materiału pod butem.

Skarpetki bawełniane – dlaczego są hitem od lat?

Wśród najchętniej wybieranych modeli skarpetek w Polsce królują skarpetki bawełniane. Większość osób ceni bawełnę za jej niesamowicie przyjemną miękkość i to, że naprawdę delikatnie otula stopę. Wiele osób, znając dobroczynne właściwości bawełny decyduje się na modele z domieszkami włókien syntetycznych, z tego względu, że chcą oni zachować suchość stóp, a skarpetki wykonane w stu procentach z bawełny nie do końca na to pozwalają.

Skarpetki idealne dla sportowców

Sportowcy są innego zdania, jeśli chodzi o składy skarpet, jakie wybierają, ponieważ oni z kolei często kupują skarpety wyłącznie z włókien syntetycznych. Takie skarpety pozwalają na całkowite odparowanie wilgoci spod skarpetki, więc jest to idealna opcja na treningi czy ćwiczenia siłowe lub wytrzymałościowe, przy których, jak wiadomo, ciało poci się znacznie więcej.

Ponadto są one często rozciągliwe, zatem dopasują się świetnie do stopy, zwiększając tym samym amortyzację wstrząsów podczas aktywności.

Jakie są najchętniej wybierane kolory skarpet?

Wiele osób nie jest często zainteresowanych składem skarpet, a zwraca uwagę wyłącznie na kolor oraz wzór skarpetek. Dobrze sprawdzają się tutaj znowu skarpetki bawełniane (zarówno męskie, jak i damskie), ponieważ bawełna bardzo łatwo się barwi, dlatego wybór wzorów i kolorów skarpet bawełnianych często jest największy.

Wbrew panującym szalonym trendom i zamiłowaniu do zwariowanych kolorów i nietuzinkowych wzorów w stylizacjach, skarpetki w stonowanych kolorach cieszą się największą popularnością, ponieważ większość ludzi woli dobrać skarpety pod kolor spodni czy całego stroju, niż sprawiać, by to one się wyróżniały. Czerń, biel, granat – te kolory królują wśród kolorów skarpetek, po które ludzie sięgają najczęściej.

Niemniej jednak nie można powiedzieć, żeby fanów neonowych skarpet lub takich o fikuśnych wzorach i kształtach było mało. Ludzie kochają kolorowe skarpety w urocze kształty, niektóre bajkowe, inne trochę bardziej poważne, jednak wszyscy wychodzą z założenia, że i skarpetkom należy dodać odrobinę koloru.

Previous ArticleNext Article
https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ zobacz https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-po-numerze-rejestracyjnym/