Zdrowie i Uroda

Modelowanie ust – jak skutecznie i bezpiecznie poprawić urodę?

Współcześnie istnieje wiele możliwości poprawy naszej urody: od stosowania kosmetyków drogeryjnych, poprzez proste zabiegi kosmetyczne, aż po chirurgię plastyczną. Czy musimy jednak iść „pod skalpel” aby wyglądać piękniej? Nie – napięta skóra twarzy i pełne usta są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej! Co warto o nich wiedzieć?

Piękno, które nie wymaga pomocy chirurga!

Medycyna estetyczna pojawiła się w Polsce wiele lat temu, jednak dopiero dzisiaj staje się naprawdę popularna. Wynika to nie tylko z atrakcyjnych cen konkretnych zabiegów, ale również z faktu, że są one bardzo skuteczne. Medycyna estetyczna skupia się przede wszystkim na twarzy: jakości i sprężystości skóry, zmarszczkach, ustach.
Podczas zabiegów medycyny estetycznej stosowane są zasadniczo dwie substancje: kwas hialuronowy oraz toksyna botulinowa. Kwas hialuronowy pozwala na modelowanie ust , odświeżanie owalu twarzy i nadawanie mu bardziej wyrazistego konturu. Kwas ten służy również jako pomoc w spłycaniu zmarszczek. Substancja ta występuje naturalnie w naszym organizmie, odpowiada za utrzymywanie wody w komórkach. Wraz z wiekiem jest jej jednak coraz mniej, co widać doskonale – skóra staje się przesuszona, pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Jak działa toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa, kojarzona szerzej jako botoks, znana jest medycynie od lat. Użytkowana w medycynie estetycznej pozwala na upośledzenie przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi w strategicznych miejscach na twarzy. Dzięki temu skóra staje się bardziej zrelaksowana, gładsza, a zmarszczki stają się praktycznie niewidoczne!

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

Tak – zanim pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego, podczas którego eliminowane są wszelkie przeciwwskazania

Previous ArticleNext Article