Zdrowie i Uroda

Masaż rehabiltacyjny

Powszechnie masaże kojarzą się z odczuwaniem przyjemności w trakcie zabiegu, relaksem, generalnie chwilą odpoczynku. Stwierdzenia te są jak najbardziej prawdziwe, jednakże w odniesieniu do masaży relaksacyjnych. Masaże lecznicze stanowią zupełnie inny ich rodzaj, tutaj bardziej liczą się efekty, które następują po zabiegu.

Różnice między masażem leczniczym a relaksacyjnym

Przede wszystkim masaż leczniczy powinien być przeprowadzany przez terapeutę lub rehabilitanta posiadającego w tym zakresie odpowiednie kwalifikacje. Nieprawidłowo wykonany zabieg może bowiem wywierać negatywne efekty zdrowotne, w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do pogorszenia się stanu zdrowia zamiast jego poprawy. Dlatego wybierając osobę, która ma na nas przeprowadzić taki zabieg, warto nawet zapłacić więcej, ale oddać się w ręce prawdziwego profesjonalisty. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest udać się na masaż leczniczy w Warszawie lub innym dużym mieście, gdzie nie trudno będzie znaleźć odpowiedniego fachowca. Będzie się to co prawda zapewne wiązało również z nieco większymi kosztami, ale jak głosi popularne przysłowie, zdrowie jest najważniejsze i nie powinniśmy w żadnym przypadku na nim oszczędzać.

Sposoby wykonywania masażu leczniczego

Masaż leczniczy w Warszawie czy innym dużym mieście można przede wszystkim podzielić na ten wykonywany u klienta, oraz na drugi rodzaj, który przeprowadzany jest w specjalnie do tego przygotowanych gabinetach. Jeżeli zdecydujemy się na pierwszą opcję, czyli będziemy chcieli, aby terapeuta wykonał zabieg u nas w domu, nie zdziwmy się, jeżeli osoba to przyjedzie do nas z własnym łóżkiem. Świadczyło to będzie z pewnością w pewien sposób o profesjonalnym podejściu. Wykonanie masażu leczniczego to bowiem zabieg dosyć skomplikowany, do którego specjalne łóżko jest niezbędne. W kwestii natomiast samych technik masowania, to są one, również w przypadku masażu leczniczego, bardzo różne, poczynając praktycznie od delikatnego głaskania, aż po bardziej zaawansowane formy związane z uciskaniem danych partii ciała z dość dużą siłą.

Jak się przygotować do zabiegu?

W przypadku masażu leczniczego nie istnieją w zasadzie żadne specjalne techniki przygotowania, którym powinien poddać się pacjent przed zabiegiem. W zasadzie nie ma nawet potrzeby zabierania ze sobą ręcznika na masaż wykonywany w gabinecie, ponieważ łóżko do masowania powinno być pokryte specjalnymi jednorazowymi podkładami. Masaż ten potrafi wiązać się z dolegliwościami bólowymi, jednak branie wcześniej środków przeciwbólowych jest bardzo niewskazane.

Previous ArticleNext Article
live url zobacz wiecje https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/