Dom i Wnętrze

Łóżko w mieszkaniach blokowych – co wybrać?

Kupno dużego łóżka do mieszkania blokowego dawniej nie było trafionym pomysłem – w sklepach oferowane były faktycznie sporej wielkości łoża o dużym ciężarze. Współcześnie producenci dają nam znacznie więcej możliwości, w tym kupno łóżka na konkretny wymiar. Co warto wiedzieć o łóżkach małżeńskich oferowanych w sklepach meblowych? Jakie modele okażą się dla nas najlepsze?
Zasadniczo topowi producenci oferują nam łóżka przede wszystkim z litego drewna – jest to tworzywo pozyskiwane z takich gatunków w Polsce jak sosna, buk, dąb. Lite drewno charakteryzuje się niezwykle wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie wody, zarysowania, wnikanie brudu. Bardzo ważne jest także to, że lite drewno na długo zachowuje swój elegancki, głęboki kolor. W celu jego zabezpieczenia możliwe jest także pokrywanie go lakierami czy bejcami.
Drugim tworzywem są deski meblowe, które w swoim wnętrzu posiadają sprasowany korek, wióry. Deski meblowe zabezpieczone są laminatami – ich wybór jest naprawdę szeroki, więc klienci mogą wybierać w szerokiej gamie kolorystycznej. Deski są znacznie mniej odporne na uszkodzenia, jednak ich niska cena sprawia, że meble z tego tworzywa cieszą się sporym zainteresowaniem.

Dodatkowa przestrzeń

Łóżka z drewna oferowane przez producentów znanych marek posiadają wiele dodatkowych udogodnień. Najczęściej stosowanym są bez wątpienia wewnętrzne komory do przechowywania pościeli. W praktyce przechowywać w nich możemy również inne przedmioty. Nierzadko komory zastępowane są wygodniejszymi szufladami wysuwanymi z ramy łóżka. Wiele interesujących modeli posiada również wyższe lub niższe zagłówki – ten element pozwala na wygodne oparcie się, szczególnie podczas wieczornego czytania książki. Zagłówki są tapicerowane trwałymi tkaninami.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article
https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ https://beesafe.pl/porady/zakaz-zatrzymywania-sie-a-zakaz-postoju/ zobacz