Dom i Wnętrze

Ładne z pożytecznym, czyli moda na ekologię

Wraz z błyskawicznym rozwojem techniki, wzrasta w nas tęsknota do tego, co pierwotne, naturalne i czyste. Natury szukamy już nie tylko podczas weekendowych wyjazdów za miasto, ale również we własnym domu! Wymiana standardowych mebli na modele wykonane z eko-materiałów to nie tylko sposób na ożywienie i uatrakcyjnienie wnętrza, ale również doskonała okazja, aby wyświadczyć małą przysługę planecie. Jakie ekologiczne meble są niezbędnym wyposażeniem każdego trendsettera?

Wielki powrót klasyka

Materiałem, który od wieków jest intensywnie wykorzystywany w branży meblarskiej, jest rattan. Każdy z nas z pewnością kojarzy wyplatane fotele bujane, charakterystyczne dla wnętrz w staromodnym stylu. Dzisiaj meble rattanowe przeżywają drugą młodość i zachwycają nie retro szykiem, ale nowoczesną formą. Połączenie naturalności materiału i modnej, minimalistycznej formy zaowocowało powstaniem nieoczywistej i oryginalnej linii mebli, która idealnie uzupełnia dzisiejszą wizję architektoniczną. Co więcej, meble rattanowe sprawdzają się nie tylko we wnętrzach. Ciekawe huśtawki, stoły, fotele i krzesła świetnie współgrają z ogrodową zielenią. Meble ogrodowe z rattanu to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego wyposażenia outdoorowego,  dodające ogrodowi lekkości i klasy.

Natura przede wszystkim

Oprócz rattanu, designerzy w swoich projektach akcentują rolę innych, naturalnych materiałów – drewna (najlepiej surowego), kamienia, ceramiki, skór oraz wełny. Odchodzi się od intensywnych, pulsujących barw na rzecz stonowanych odcieni brązów, złamanej bieli, szarości, beżów. Nowością jest aranżowanie wnętrz o dominującym udziale butelkowej zieleni, która będzie absolutnym hitem nadchodzących sezonów!

Previous ArticleNext Article