Ciekawe

Kije golfowe – rodzaje

Golf jest sportem, który kiedyś kojarzony był jedynie z elitą. Dziś jest to dyscyplina, która wciąż nabiera na popularności. Grywa się w nią coraz częściej i chętniej. Początkujący amatorzy golfa powinni rozpocząć swoją przygodę z tym pełnym tradycji sportem od zapoznania się z zasadami gry oraz rodzajami kijów golfowych. A jest ich trochę.

Rodzaje kijów golfowych

Kije golfowe różnią się od siebie pod wieloma względami. Kilka ich rodzajów, które wymienione są poniżej to absolutna podstawa wiedzy o golfie. Kije golfowe można zatem podzielić na następujące rodzaje:
– kije woods, długie i lekkie kije do odbijania piłeczki na dalekie odległości,
– kije irons, przeznaczone do odbijania piłki na odległość około stu do dwustu metrów,
– kije wedge, które wyglądem przypominają kije irons, piłka nimi uderzana leci jednak nieco bliżej i wyżej,
– kije putter, służące do uderzeń na tak zwanym greenie.
Inne rodzaje kijów golfowych to także między innymi: kije rescue, kije damskie, kije juniorskie, chippery, kije dla leworęcznych.
W torbie gracza na polu golfowym znajdować może się maksymalnie czternaście kijów golfowych.

Gdzie kupować kije golfowe?

Kije do golfa najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach ze sprzętem do golfa. Wówczas można liczyć na profesjonalną poradę sprzedawcy. To istotne, zwłaszcza w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym niezwykle ciekawym i emocjonującym sportem. Cenne porady można zdobyć także na licznych forach internetowych i serwisach poświęconych owej dyscyplinie sportu. Na początek warto zainwestować w podstawowy zestaw kijów golfowych, który pozwoli na pierwsze przygody na polu golfowym. Później, stopniowo kolekcję będzie można sukcesywnie uzupełniać.
Ci, którzy znają się już na golfie z powodzeniem mogą kupić kije golfowe – golfteam także właśnie w Internecie. Często ceny w sklepach internetowych są dość konkurencyjne, co pozwala na sporą oszczędność. A biorąc pod uwagę fakt, iż golf nie należy raczej do tanich sportów, każda oszczędność będzie bardzo korzystna. Kupując kije golfowe w Internecie trzeba jednak wiedzieć, czego się szuka. Tego typu zakupy lepiej zatem robić wówczas, gdy kije golfowe i sam sport nie jest dla nas już aż taką nowinką.

Ceny kijów golfowych

Ceny kijów do golfa są bardzo różne. Ich cena uzależniona jest od ich rodzaju, jakości wykonania, marki i producenta i innych czynników. Nie zawsze jednak ten najdroższy kij golfowy musi być najlepszy. Czasem kupić można kije w całkiem rozsądnej i przystępnej cenie.

Previous ArticleNext Article