Manicure akrylowy pozwala przedłużyć paznokcie i zarazem je wzmocnić oraz poprawić ich wygląd. Świetnie sprawdzi się na płytce delikatnej, rozdwajającej się i łamliwej, jak również i na tej, której nijak nie da się zapuścić. Metoda akrylowa zdobienia paznokci wymaga wprawy, jednak wraz z nabywanym doświadczeniem staje się łatwiejsza w stosowaniu.
Krok 1 – przygotowanie płytki paznokciowej
Przygotowanie powinno poprzedzać każdą pracę, w tym i robienie paznokci. Zanim jednak cokolwiek zacznie się z nimi robić, dłonie należy umyć, osuszyć i zdezynfekować, używająco do tego celu specjalnego płynu. W następnym etapie można przejść do przygotowania płytki. Można ją delikatnie podciąć lub spiłować, jednakże nie jest to wymagane.
Płytkę paznokciową na pewno trzeba jednak zmatowić, przecierając ją w tym celu bloczkiem o odpowiedniej gradacji. Jeżeli zachodzą na nią skórki, można je odsunąć lub po prostu wyciąć. Na sam koniec płytkę warto przetrzeć cleanerem lub płynem o podobnym działaniu, który zapewni jej matowe wykończenie, czyli ją odtłuści.
Krok 2 – przyklejanie paznokci
Zazwyczaj metoda akrylowa zdobienia paznokci polega po prostu na przyklejaniu sztucznych tipsów do naturalnej płytki. Jak się za to zabrać? Otóż specjalnym klejem należy przykryć powierzchnię naturalnego paznokcia do połowy i doczepić do niej tips. Oczywiście wcześniej warto spróbować to zrobić „na sucho”. Tips musi zostać idealnie dopasowany do naturalnej płytki.
Następnie należy spiłować próg, który wystąpi między naturalną płytką a sztucznym paznokciem oraz zająć się ewentualnym skróceniem sztucznego paznokcia. Paznokieć na sam koniec trzeba jeszcze zmatowić i zastosować primer, który jednak powinien trafić tylko i wyłącznie na naturalną część płytki.
Krok 3 – stosowanie akrylu
Na ostatnim etapie przeprowadzania metody akrylowej zdobienia paznokci sięga się już po dwa najważniejsze produkty – akryl oraz liquid. Oba z nich warto przygotować sobie w oddzielnych pojemniczkach, by następnie najpierw zanurzać pędzelek w płynie, potem umieszczać go w akrylu, a taką papkę umieszczać na samym środku każdego tipsa. Akrylowa papka musi go pokryć w całości. Bardzo ważne jest to, by równomiernie i dokładnie go rozprowadzić.
Jeżeli po przeprowadzeniu tego etapu okaże się, że paznokcie stały się zbyt grube, jak najbardziej można je delikatnie spiłować, uważając tylko na to, by ich nie naruszyć. Można także ponowić aplikację akrylu. Metoda akrylowa zdobienia paznokci przyjmuje więc różnorodne odsłony i dzięki temu jest w stanie doprowadzić do zróżnicowanych efektów.
Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.