Ciekawe

Jak wybrać narty męskie dla początkującego narciarza?

Wybór odpowiednich nart nigdy nie jest łatwy, a dla początkujących narciarzy może oznaczać prawdziwy zawrót głowy. Mnóstwo oznaczeń, długości, taliowanie, sztywność… niełatwo z gąszczu terminów i parametrów wyłonić obraz swoich nart idealnych. Oczywiście najlepszą możliwą opcją jest wybranie się po pierwsze narty męskie do sklepu z wykwalifikowaną obsługą, jednak nawet wtedy warto zdobyć podstawową wiedzę jeszcze przed wyjściem z domu. Czym kierować się wybierając narty dla absolutnie początkujących?

Własny sprzęt kontra wypożyczalnia

Pierwszym pytaniem powinno być pytanie o to, czy na pewno potrzebuje się własnego sprzętu. Profesjonalne narty męskie bywają dość drogie, a tanich modeli podejrzanych firm nawet nie warto zbyt długo oglądać – w grę wchodzi komfort uprawiania sportu oraz bezpieczeństwo narciarza. Być może na pierwszy wypad zamiast szukać własnych nart męskich warto zaopatrzyć się w adresy dobrych wypożyczalni. Jazda na pożyczonym sprzęcie pozwoli ocenić, czy chce się kontynuować przygodę. Wypożyczalnie to także dobry pomysł dla tych, którzy wypady na narty organizują sporadycznie, wręcz raz na kilka sezonów.

Allround i allmountain

Gdy zapadła już decyzja o kupnie własnych nart męskich, warto rozejrzeć się za modelami oznaczonymi jako allround i allmoutain. To oznaczenia, które widnieją na nartach uniwersalnych i dobrych dla „nowych” w dziedzinie. Warto poszukać więc nart męskich z krótkim czubkiem, niezbyt dużym przeskokiem szerokości (dobrze, jeśli w talii, czyli pod butem, będą miały około 70-79 milimetrów) i o umiarkowanej twardości.

Wypełnienie drewniane czy piankowe?

Wypełnienie wpływa oczywiście głównie na wagę nart. Nie tylko kobiety i dzieci mogą sobie pozwolić na lekkie narty wypełnione specjalną pianką – drobniejsi mężczyźni mogą śmiało postawić na narty męskie skonstruowane w ten sposób. To dobry wybór dla początkujących i amatorów, którzy nie pretendują do stania się zawodowcami. Lekkie narty oznaczają łatwe manewry i dużą przyjemność z jazdy po łatwych stokach – to typowe narty męskie rekreacyjne.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/ Industrialny metalowy hoker stołek barowy z oparciem kujec.pl