Zdrowie i Uroda

Jak wybrać dobrego trenera osobistego?

Trening personalny w Katowicach to bez wątpienia generalnie bardzo dobry pomysł. Wiele korzyści, jakie możemy w ten sposób osiągnąć, czynią taki trening prawdziwą inwestycja w jakość naszego życia. Co to dokładniej oznacza?

Trening personalny w Katowicach – wady i zalety

Jakie są wady takiego treningu? W zasadzie żadne. Oczywiście musimy nieco więcej funduszy przekazać na ten cel, niemniej jednak zdecydowanie warto zapłacić tę cenę. Dlaczego? Przede wszystkim trener osobisty dostosuje ćwiczenia do nas, pokaże nam, w jaki sposób wykonywać je prawidłowo, nauczy, jak korzystać ze sprzętów na siłowni. Dzięki temu każdy trening personalny w Katowicach będzie efektywny i naprawdę bezpieczny. Ponadto trener personalny będzie nas motywował, co sprawi, że będziemy ostro i regularnie trenować. Oprócz tego, jest on dla nas wsparciem i mentorem.

Misja – dobry trener osobisty w Katowicach

Lecz właśnie – czy zawsze tak jest? Niestety nie do końca. Czasem bowiem natrafiamy na osoby, które nie są zbyt dobrymi trenerami personalnymi. Warto także podkreślić, że nie każda osoba sprawdzi się jako nasz trener personalny. Przypomnijmy sobie przecież nasze lekcje jazdy samochodem – czy lubiliśmy tych samych instruktorów co nasi koledzy? Niekoniecznie. W jaki sposób zatem możemy wybrać dobrego trenera personalnego? na co trzeba zwrócić uwagę?

1) umiejętność motywacji

Przede wszystkim nasz trener osobisty musi umieć nas motywować. Jeśli po kilku pierwszych treningach personalnych w Katowicach nadal nie czujemy wewnętrznego przymusu, aby iść na zajęcia, to jednak warto poszukać innego trenera.

2) znajomość technik i planów treningowych

Dobry trener personalny powinien także umieć opracowywać naprawdę dobrane do danej osoby plany treningowe. To, że po treningu jesteśmy zmęczeni, jest naturalne i prawidłowe. Jednak nadmiar kontuzji, bardzo duże zakwasy i inne dolegliwości świadczą o tym, że albo trener osobisty źle pokazuje nam ćwiczenia albo że nie jest w stanie nas poprawić.

3) przyjacielska i mentorska relacja

Każdy z nas też preferuje nieco inną relację ze swoim trenerem osobistym. Niektórzy wolą w nim widzieć kumpla, inni jednak raczej nauczyciela. Generalnie jednak warto zauważyć, że dobry trener personalny ma w sobie coś z jednego i drugiego – jest naszym przyjacielem i mentorem jednocześnie.

4) zdrowy styl życia

Oczywiście każdy dobry trener osobisty musi także sam prowadzić zdrowy styl życia! Trudno przecież naśladować kogoś, kto sam nie postępuje prawidłowo! Dlatego weźmy trenera personalnego, który zna się na rzeczy!

Previous ArticleNext Article