Ciekawe

Jak dostać się do Holandii?

Holandia jest celem wielu podróży. Można dostać się do niej nie przekraczając żadnego większego akwenu. Jest w odległości, którą można bez problemu pokonać drogą lądową, ale realia życia oraz zarobki w Holandii są dramatycznie różne od polskich warunków. Jak najprościej dostać się do Holandii?

Busy

Bus do Holandii to stosunkowo nowe rozwiązanie, ale cieszy się rosnącą popularnością. Busy są wygodne, dość tanie i przy okazji nie obciążają zanadto podróżujących. Pasażer nie musi mieć prawa jazdy, ani znać się na przepisach ruchu drogowego. Po prostu rezerwuje miejsce w busie, które później zajmuje i wysiada na miejscu. Po drodze nie musi przejmować się absolutnie niczym. Może wyłącznie relaksować się i nabierać sił.

Bus do Holandii ma na swojej trasie możliwie jak najmniej przystanków. Zazwyczaj zatrzymuje się on wyłącznie w celach higienicznych oraz po to by wziąć kolejnych pasażerów. W trasie nie ma żadnych dłuższych przestoi, czy przesiadek, które mogłyby wprowadzać chaos. Busy podróżują najkrótszą i najszybszą trasą. Dzięki temu, pasażerowie trafiają na wskazane miejsce dokładnie wtedy, kiedy powinni.

Pociągi

Ciekawą alternatywą dla busów do Holandii są pociągi. Oczywiście, nie można pokonać takiej trasy jednym składem. Niezbędne są przesiadki – przenoszenie ciężkich bagaży oraz szukanie właściwego peronu, a później czekanie na odjazd. To drobiazgi, które zbierają się na dość negatywny obraz i sporo straconego czasu.

Należy też pamiętać, że prędkość z jaką porusza się pociąg jest ściśle uzależniona od stanu torowiska. Na polskich drogach może okazać się, że dużo szybciej podróżuje się busem. Tym bardziej, że w busach jest dostęp do internetu, klimatyzacja oraz DVD z filmoteką. W żadnym pociągu nie ma aż takich udogodnień.

Własny samochód

To oczywiście bardzo wygodne rozwiązanie. Dojazd do Holandii wymaga jednak auta w bardzo dobrym stanie, sprawnego i pewnego. Ponadto, to trasa na tyle długa, że niezbędny jest drugi kierowca lub noclegi, po to by zebrać siły na dalszą drogę. Spanie w samochodzie, nie jest tak komfortowe jak spanie w fotelu lotniczym busa. Może powodować skurcze mięśni i bóle kręgosłupa.

Busy do Holandii, podobnie jak auta dojeżdżają ze wskazanego adresu aż na podany adres w mieście docelowym. Przewagą busów jest jednak to, że podróżujący nie musi znać się na planie miasta. Zostanie dowieziony prosto na wskazane przez niego miejsce, więc nie musi angażować w to własnej wiedzy i umiejętności. Ostatecznie, traci mniej nerwów, bo podróż to mniej obowiązków.

Previous ArticleNext Article