Dom i Wnętrze

Inspiracje ogrodowe

Ogrody to przestrzenie fantazji, kreacji i działań artystycznych. To nie tylko puste trawniki, nudne grządki i byle jakie rabatki. To obszary ujawnia się kreatywności, które niejednokrotnie przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Nawet najmniejszy ogród warto potraktować w ten sposób, jako pewną kompozycję, której nadajemy konkretny kształt. Jako układ plastyczny. Jako całość, którą tworzą rozmaite elementy: nasadzenia, meble ogrodowe, dodatki dekoracyjne, oświetlenie, ogrodzenia, motywy kamienne i wodne. Jak to wszystko poukładać? Czasem wystarczy uruchomić wyobraźnię. Innym razem warto skorzystać z bogatych inspiracji ogrodowych.

Minimalistyczne inspiracje ogrodowe

Kiedy nie wiemy, w jakim kierunku stylistycznym podążać, niech prowadzi i uwodzi nas sztuka. Na przykład odkrywany obecnie na nowo minimalizm. Inspiracje ogrodowe w tym duchu widać w wielu dzisiejszych ogrodach, w których każdy metr ma swój sens i znaczenie, przybierając najczęściej formę prostokątną lub kwadratową. Panuje ład, oszczędność formalna i symetria. Doskonale taką minimalistyczną przestrzeń umeblują przedmioty, które znajdziemy tutaj: zumm.pl.

Impresjonistyczne inspiracje ogrodowe

Podróż w czasie okazuje się nieograniczona, kiedy odbywa się w kierunku sztuki. Może warto sięgnąć do odległego impresjonizmu? Do samych obrazów, pełnych jasności, i do koncepcji, na których opierała się twórczości impresjonistyczna. Zamieniając nowoczesne ogrody w rozświetlone przestrzenie romantyzmu. Jak to zrobić? Wybierzmy białe meble ogrodowe. Na przykładem w nowoczesnej wersji technorattanowej. Wzbogacone białymi poduszkami. Postawmy także w białej altance czy na białym tarasie drewnianym urocze rekwizyty dekoracyjne w tym kolorze, które połączymy z drobnymi światełkami, jakby wyjętymi z obrazów impresjonistów.

Previous ArticleNext Article