Ciekawe

Idealny manicure krok po kroku

Kupiłaś swój pierwszy zestaw do manicure hybrydowego i nie wiesz jak zacząć? Lakiery hybrydowe wiodą prym, ze względu na piękny, efektowny wygląd na płytce paznokcia oraz długotrwały efekt. Manicure jest na tyle łatwy, że spokojnie wykonasz go w domu. Początkowo, może zająć trochę więcej czasu, więc tak jak we wszystkim należy nabrać wprawy. A więc…
3, 2, 1. Zaczynamy!

Krok 1

Umyj dokładnie dłonie i wysusz. Nadaj płytce paznokcia kształt według swoich upodobań, delikatnie je opiłowując.Powycinaj nieestetyczne skórki za pomącą cążek lub nożyczek. Następnie należy zmatowić płytkę paznokcia przy pomocy bloku polerskiego. Kolejno odtłuścić paznokcie przy pomocy odtłuszczacza.

Krok 2

Na paznokcie należy nałożyć cienką warstwę bazy i utwardzić ją w lampie. Czas utwardzania zależy od lampy. I tak np. lampa UV LED 6W – 45 sekund, lampa UV LED 36W – 20 sekund, lampa UV 36W – 2 minuty.
Dodatkowo czas ten zależy również od rodzaju firmy posiadanych preparatów i lakierów hybrydowych. Jeżeli wykonujemy manicure pierwszy raz, warto przy zakupie produktów zapytać sprzedawczyni jaki jest proponowany czas utwardzania.

Krok 3

Czas na warstwę koloru. Aplikujemy cienką warstwę lakieru hybrydowego w wybranym kolorze i utwardzamy w lampie. I tak lampa UV LED 6W – 45 sekund, lampa UV LED 36W – 30 sekund, lampa UV 36W – 2 minuty. W zależności od tego, jaki jest efekt krycia, czynność należy powtórzyć. I tak każdą warstwę lakieru należy utwardzić w lampie. Dodatkowo, warto pamiętać, iż kolory istnieją lakiery hybrydowe problematyczne jak np. biały i czarny należy utwardzać dłużej.

Krok 4

Końcowym etapem jest nałożenie topu na warstwy lakieru i ponowne utwardzenie go w lampie. Top utwardzamy dwa razy dłużej niż bazę – lampa UV LED 6W – 2x 45 sekund, lampa UV LED 36W – 30 sek., lampa UV 36W – 4 minuty. Na koniec odtłuszczamy całość odtłuszczaczem, by uniknąć efektu klejenia się wszystkiego do naszych paznokci.
Po wykonaniu manicure możesz cieszyć się pięknymi, zadbanymi paznokciami. Jeżeli baza lub top trochę wypłynął lub manicure nie wygląda tak jak u kosmetyczki – nie zrażaj się. To kwestia wprawy. Na rynku istnieje szeroki wybór produktów do manicure, a bogaty wachlarz lakierów hybrydowych sprawia, że naprawdę jest w czym wybierać. Piękne i zadbanie dłonie to podstawa i priorytet u każdej kobiety, bez względu na wiek czy wykonywany zawód.
Lakiery hybrydowe kupisz nachiodo.pl

Previous ArticleNext Article