Dom i Wnętrze

Idealne stołki barowe do kuchni

Kuchnia to przestrzeń, którą można zagospodarować na wiele sposobów. Jeżeli chcesz połączyć aneks kuchenny z salonem, to ułatwić to może ci postawienie baru.
Na rynku wtórnym nie brakuje mieszkań, w których kuchnia stanowi odrębne pomieszczenie. W przypadku nowoczesnego budownictwa deweloperzy stawiają na inne rozwiązanie, czyli połączenie kuchni z salonem. W takim przypadku mówi się o aneksie kuchennym połączonym z przestrzenią wypoczynkową. Jeżeli zależy ci na oddzieleniu tych dwóch stref, to masz wiele możliwości. Jedną z nich jest stworzenie niewielkiego baru. Wówczas konieczny będzie wybór stołków barowych.

Nowoczesne czy klasyczne?

Stołki barowe to inaczej hokery. Oferta ich producentów jest bardzo szeroka – zainteresowani mogą wybierać wśród mebli zaprojektowanych zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Te pierwsze wyróżniają się nie tylko kształtami, lecz także materiałem, z jakiego je wykonano. W sklepach meblowych można znaleźć hokery np. ze szkła czy metalowe. Nie brakuje również stołków drewnianych, które świetnie pasują do każdego wnętrza.
Wybierając stołki barowe, musisz pamiętać o stylu i kolorystyce aneksu kuchennego i salonu. Jeżeli postawiłeś na styl klasyczny, odrzuć wszystkie produkty przeznaczone do wnętrz nowoczesnych czy zaprojektowane z myślą o stylu eklektycznym.
Wiele pomysłów na atrakcyjne zagospodarowanie kuchni znajdziecie również tutaj: www.dom.pl/urzadzanie-wnetrz-wystroj/kuchnia

Wysokość ma znaczenie…

…podobnie jak oparcie. Rozwiązania stosowane przez producentów hokerów są naprawdę różne. Część oferuje stołki barowe, których wysokość można dowolnie regulować. Takie rozwiązanie sprawdzi się, jeżeli z tych mebli będą korzystać osoby o różnym wzroście. Jeżeli chcesz, aby wszyscy domownicy – zarówno młodsi, jak i starsi mogli korzystać z hokerów na co dzień konieczne będzie zwrócenie uwagi na oparcie. Nie jest to element występujący przy każdym stołku barowym, zatem o tym pamiętać przy wyborze.
Stołki barowe zaprojektowane z myślą o wnętrzach klasycznych są najczęściej obite tapicerką. Alternatywnym rozwiązaniem są pokrowce. Jeżeli zależy ci na utrzymaniu stołków barowych w czystości, zdecyduje się na drugą opcję, bo pokrowce będziesz mógł w każdej chwili zdjąć, by je wyprać.

Previous ArticleNext Article