Dom i Wnętrze

Idealne meble dla Twojego ogrodu!

Poszukiwania idealnych mebli ogrodowych mogą zająć nam sporo czasu – zarówno sklepy budowlane, ogrodnicze, jak i sklepy producentów akcesoriów ogrodowych. Zanim zdecydujemy się na konkretny model warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania względem tego produktu. Z pewnością kluczowym zagadnieniem będzie także ilość miejsca, jaką dysponujemy.
W sklepach producentów znajdziemy wysokiej jakości meble wykonane z technorattanu, aluminium, rzadziej z litego drewna. Jeśli zależy nam na meblach lekkich, wygodnych, a jednocześnie nie zajmujących wiele miejsca najlepszym wyborem okażą się aluminiowe meble ogrodowe. Co warto wiedzieć o tym produkcie?

Meble aluminiowe do ogrodu

Aluminiowe meble tworzone są na lekkich stelażach wykonanych ze specjalnego stopu aluminium. Stelaże są zazwyczaj lakierowane proszkowo, aby zapobiec wnikaniu wilgoci i pojawianiu się rdzy. Niezwykle istotne jest to, że meble są bardzo lekkie, ale i stabilne. Lekka konstrukcja sprawia, że nie ma żadnego problemu w zmianie ich położenia, przesuwaniu czy chowaniu. Dodatkowo większość modeli może być profilowana w taki sposób, aby w razie potrzeby móc ułożyć je jedno na drugim.
Siedziska tworzone są z syntetycznych siatek, zapewniający wysoki komfort podczas odpoczynku. Utrzymanie konstrukcji w czystości nie sprawia żadnego problemu – wystarczy w tym celu przetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką z wodą.
W zestawach meblowych wykonywanych z aluminium znajdziemy krzesła, stoliki, stoły, ławeczki i wiele innych.
aly1
Gdzie sprawdza się meble tego typu? Poza ogrodami meble z aluminium świetnie prezentować się będą na tarasach czy niewielkich balkonach. Niewielka waga oraz skromne rozmiary sprawią, że możliwe stanie się raczenie poranną kawą na blokowych balkonach. Nierzadko ten typ mebli wybierany jest do urządzania restauracyjnych ogródków letnich.

Previous ArticleNext Article