Biznes

Gadżety firmowe – jak się do tego zabrać?

Pomimo tego, że wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest budowanie świadomości marki wśród społeczeństwa i sprawienie, że będzie ona rozpoznawalna przynajmniej wśród lokalnej społeczności, to rzadko mają świadomość sposobu osiągnięcia upragnionego celu. Jedną z możliwości są wszelkiego rodzaju gadżety firmowe.
Gadżety firmowe to nie tylko sposób na większą rozpoznawalność naszej marki, ale również na budowanie świadomej relacji z klientem. Pomimo tego, że w ogólnym rozrachunku finansowym koszty gadżetów firmowych nie są specjalnie duże – w zależności od rodzaju gadżetu mogą się one wahać od kilku do kilkudziesięciu złotych (czasami i więcej) – jednak potrafią sprawić, że wzrasta zadowolenie klientów z kontaktów z naszym przedsiębiorstwem i czują się oni w pewny sposób związani. „A może dostanę kolejny kubek?” „Przecież ostatnio mnie obdarowali gadżetem firmowy – muszę być dla nich ważnym klientem”

Jakie gadżety firmowe?

Jakie jednak gadżety firmowe zafundować naszym klientom? O ile długopisy, ołówki i kalendarze są w większości firm standardem, o tyle klienci nie traktują ich w kategorii gadżetów firmowych. Aby jakaś rzecz zyskała zainteresowanie i pozwoliła budować relację z klientem konieczne jest zafundowanie mu czegoś, co będzie mógł wykorzystywać w codziennym życiu – parasol, kubek czy pamięć USB.

Sezonowe gadżety firmowe

Ostatnimi czasy największą popularnością wśród przedsiębiorców cieszą się wszelkiego rodzaju gadżety sezonowe. Na przykładzie zbliżającego się lata można wymienić chociażby piłki plażowe, parawany, czapki z daszkiem czy torby termiczne. Są to jednak gadżety firmowe dostępne w różnych przedziałach cenowy – koszt jednej czapki z daszkiem z logiem to w okolicach kilku złotych zaś torbę termiczną trzeba już liczyć kilkadziesiąt złotych!

Ile mają kosztować gadżety?

Na tak postawione pytanie nie można udzielić w żaden sposób odpowiedzi. Wystarczy jednak wspomnieć, że wiele statystyk i badań naukowych jednoznacznie wskazuje, że utrzymanie dotychczasowego klienta jest znacznie tańsze niż pozyskanie nowego. Może warto wybrać gadżety z wyższej półki? Pamiętać należy jednak o tym, że nie każdy klient powinien otrzymać od nas gadżet firmowy – gadżety powinny być swego rodzaju dodatkiem do głównej oferty przedsiębiorstwa, a zarazem naszym wyrazem chęci utrzymania długofalowych relacji z danym kontrahentem.
Podsumowując, warto sprawić naszej firmie gadżety firmowe, którymi w zależności od potrzeb i okoliczności będziemy mogli obdarować klientów. To z całą pewnością w dłuższej perspektywie będą dobrze wydane pieniądze!
Artykuł powstał we współpracy z Pola Studio

Previous ArticleNext Article