Dom i Wnętrze

Funkcjonalny i stylowy pokój młodzieżowy

Aranżacja pokoju dla dorastającego nastolatka to nie lada wyzwanie. Pogodzenie ze sobą fantazji dziecka i oczekiwań rodzica wymaga wielu kompromisów. Jak ciekawie, a jednocześnie praktycznie urządzić pokój dla nastoletniej pociechy? Sprawdź!

Meble – trafny wybór dla dziecka i rodzica

Pokój młodzieżowy (tak samo jak pokój dziecka) powinien składać się z trzech stref – snu, nauki i odpoczynku. Wyposażając pomieszczenie w jeden z gotowych zestawów, znacznie ułatwiasz sobie zadanie. Szczególną uwagę warto zwrócić na meble Forte – młodzieżowe kolekcje wyróżniają się ciekawymi kolorami i nietypowymi kształtami, które idealnie współgrają z młodzieżowymi gustami. Nowoczesne zestawy są nie tylko przykuwającą wzrok ozdobą, ale również praktycznym wyposażeniem. Pojemne szafki, półki i regały będą Twoim sprzymierzeńcem w walce o porządek w pokoju roztrzepanego dziecka. Ustawiając w pokoju biurko, stwarzasz uczniowi optymalne warunki do nauki. W parze z biurkiem powinno iść wygodne krzesło o regulowanej wysokości oraz kąta odchylenia oparcia. Przy biurku koniecznie musi znaleźć się lampka, która wyraźnie oświetli zeszyty i książki.

Łóżko czy kanapa do spania?

Ważnym etapem urządzania pokoju jest konieczność wyboru między rozkładaną kanapą a wolnostojącym łóżkiem. Wbrew niektórym opiniom, kanapa do spania wcale nie musi być prowizorycznym i niewygodnym substytutem łóżka! Nowoczesne kanapy z funkcją spania dorównują komfortem najlepszym łóżkom. Niektóre modele wyposażone są nawet w specjalne stelaże i materace, które przypominają te montowane w ramach łóżek. Ponadto, stylowa kanapa w dzień będzie idealnym miejscem relaksu z książką albo przyjaciółmi, a wieczorem – miejscem wartościowego odpoczynku.

Previous ArticleNext Article
https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ zobacz zobacz