Dom i Wnętrze

Estetyczne parasole do ogrodu – wybierz produkt dopasowany do potrzeb

Klasyczne parasole ogrodowe są dzisiaj dostępne w nowoczesnej odsłonie – znajdziemy je u topowych producentów i w najlepszych sklepach. Taki parasol może stać się idealnym towarzyszem długich popołudni na tarasie czy w ogrodzie. Warto pamiętać, że parasol pozwoli nam na bezpieczny wypoczynek, chronią nas przed szkodliwym promieniowaniem UV.

 

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny parasol ogrodowy?

Piękne parasole ogrodowe to dzisiaj połączenie wysokiej funkcjonalności oraz elegancji. Wykorzystanie trwałych materiałów oraz duża precyzja w projektowaniu sprawiły, że w naszych ogrodach możemy zaaranżować idealne miejsce wypoczynkowe.

Jakie tworzywa wykorzystywane są do wytwarzania parasoli? Stelaże wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo – ten materiał zabezpieczony jest przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Stelaż umieszczono na ruchomej stopie, co umożliwia rotowanie parasola bez konieczności ruszania konstrukcji. Czasza wykonana została z tkaniny poliestrowej, wysoce odpornej na wnikanie kurzu, wilgoci, promieniowanie UV. Nawet po wielu latach użytkowania czasza zachowa piękny, żywy kolor. Za odpowiednie ułożenie materiału odpowiadają sprężyny naciągowe. Czasza parasola może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

 

Gdzie wykorzystać parasol?

Ze względu na różnorodne podstawy parasole do ogrodu możemy wykorzystać w różnych miejscach. W przypadku wykorzystania ich w ogrodzie wystarczy podstawa do wkopania w ziemię. W ich przypadku nie ma potrzeby betonowania podstawy – dostępne elementy solidnie utrzymują stelaż i unieruchamiają parasol w jednym miejscu. Inne podstawy umieszczone są na ruchomych kółkach i posiadają niewielki hamulec – to odpowiednie rozwiązanie dla gładkich powierzchni tarasu.

Previous ArticleNext Article