Ciekawe

Działanie alkomatów online

Jedziesz, nie pij – tak powinna brzmieć najważniejsza zasada wsiadania za kierownicę dzień po imprezie. Tymczasem jednak rzeczywistość okazuje się zgoła inna. Większość kierowców nie rezygnuje z promili całkowicie, ograniczając się do jednego czy dwóch drinków z wiarą, że wskazanie alkomatu na drugi dzień będzie zerowe.

Jechać czy nie?

Prawda jest taka, że bez alkomatu zwyczajnie nie da się określić ilości alkoholu krążącego we krwi na dzień po imprezie. Czasem kierowcy, którzy muszą wsiąść do auta na drugi dzień rano kierują się tylko swoim samopoczuciem. Uważają, że jeśli dobrze się czują i nie męczy ich kac, to wszystko jest w porządku. W takim przypadku wynik policyjnej kontroli alkomatem może naprawdę zaskoczyć.
Okazuje się, że większość kierowców wsiadających za kółko w stanie upojenia alkoholowego zwyczajnie nie zdawała sobie sprawy z tego, że jeszcze nie jest w stanie prowadzić auta. Wśród ludzi wciąż jeszcze pokutuje przekonanie, że po imprezie wystarczy dobrze się wyspać i zjeść obfite śniadanie. Tymczasem procenty wcale magicznie nie znikną, na to potrzeba czasu.

Alkomat wirtualny

Ostatnio dużą popularnością cieszy się alkomat online. Jest to strona internetowa, na której można sprawdzić stan swojej trzeźwości. Alkomat internetowy na pewno daje jako takie pojęcie o ilości procentów wciąż krążącej w krwiobiegu. policja jednak podkreśla, by nie traktować go jako jedynego wyznacznika. Alkomat wirtualny działa bowiem na podstawie matematycznego algorytmu. Jak wiadomo, każdy człowiek jest inny, u każdego metabolizm alkoholu odbywa się w inny sposób i nie zawsze da się to dopasować do nawet najdokładniejszych obliczeń.
Mimo wszystko jednak alkomat online jest przydatnym narzędziem. Bardziej zaawansowane modele wirtualnych alkomatów pokazują nawet wysokość zawartości alkoholu we krwi w poszczególnych godzinach, zacząwszy od rozpoczęcia picia. To bardzo ciekawy wskaźnik, który ukazuje, jak zmienia się zawartość promili we krwi od pierwszego łyka alkoholu aż po całkowite wytrzeźwienie.

Alternatywa dla alkomatów online

Alkomat internetowy https://alko-maty.pl/alkomaty.html, jak trzeba jeszcze raz podkreślić to przydatne narzędzie, jednak nie powinno się go traktować jak absolutnego wyznacznika stanu swojej trzeźwości.
Nawet jeśli wskazanie alkomatu internetowego jest pozytywne, lepiej udać się do najbliższej komendy policji, by przeprowadzić badanie trzeźwości przy pomocy atestowanego i dobrze skalibrowanego urządzenia. Zawsze też można zaopatrzyć się we własny alkomat, właśnie na okoliczność takich awaryjnych sytuacji. Wciąż jednak najbezpieczniejszym sposobem jest zaniechanie picia alkoholu, kiedy ma się świadomość, że na drugi dzień trzeba wsiąść za kółko.

Previous ArticleNext Article
https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ zobacz