Biznes

Dynamiczny rozwój rynku nieruchomości komercyjnych na Śląsku

Rynek nieruchomości pozostaje jednym z tych sektorów, w jaki inwestorzy chcą lokować swoje środki pieniężne. Ważny jest jednak nie tylko wybór samego obiektu, ale również i regionu, którego rozwój zapewni dobre prognozy na najbliższe lata. Nie sposób zaś nie dostrzec, iż coraz większym powodzeniem cieszy się pod tym względem Śląsk.

Nowoczesne nieruchomości komercyjne na Śląsku

Pomimo tego, iż jest to region, który pozostaje poza najbardziej atrakcyjną dla inwestorów stolicą, coraz więcej osób interesuje się właśnie Śląskiem. Jest to dynamicznie rozwijający się obszar na mapie Polski, gdzie coraz bardziej opłaca się wynajmować i kupować nieruchomości komercyjne. Dzieje się tak między innymi ze względu na rozwój infrastruktury, która zapewnia wiele różnych połączeń międzymiastowych, jak i międzynarodowych.
Ponadto można zauważyć, że na Śląsku powstaje wiele nowych nieruchomości komercyjnych, co nie jest bez znaczenia dla inwestorów poszukujących obiektów o określonym standardzie. Najnowsze budynki spełniają bowiem wszelkie oczekiwania pod względem estetycznym, czy mając na uwadze technologię, która zapewnia energooszczędną eksploatację. Tak wieloma obiektami tego typu nie może pochwalić się zaś wiele regionów, które dotychczas były na czołowych miejscach w rankingu wśród najchętniej wybieranych przez inwestorów.

Realizacje zróżnicowanych projektów nieruchomości

Śląsk nie tylko rozwija się dynamicznie, uwzględniając tutaj realizacje projektów budowy nieruchomości komercyjne, ale też takie plany są niezwykle zróżnicowane. W związku z tym w tym regionie powstają równolegle powierzchnie biurowe, handlowe, jak też tereny pod budowę nowych centrów handlowych. Warto też podkreślić, iż takie prace nie są prowadzone wyłącznie w jednym mieście, ale w kilku różnych. To zaś jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność tego regionu, szczególnie pod względem logistycznym.
Dzieje się tak jednak nie tylko z tego powodu, by przyciągnąć większą liczbę inwestorów. Wynika to bowiem również z przyczyn, do jakich można zaliczyć brak wolnego miejsca w jednej aglomeracji, którego wielkość pozwalałaby na realizację budowy nieruchomości komercyjnych na tak dużą skalę. Z kolei kilka różnych inwestycji rozlokowanych w Sosnowcu, Katowicach, Chorzowie i Gliwicach zapewniają więcej dostępnych lokali w krótszym czasie.

Śląskie hotele przyciągają uwagę inwestorów

Wśród nieruchomości komercyjnych, jakie cieszą się zainteresowaniem inwestorów, są również hotele. Na Śląsku jest ich obecnie 172 i z tym wynikiem region ten zajmuje czwartą pozycję w kraju. Jednak nie tylko sama liczba robi wrażenie, ale również statystyki. Jasno z nich bowiem wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat aż o połowę wzrosła liczba dostępnych pokoi hotelowych w tym regionie.
W ofercie tych nieruchomości ponad połowę stanowią hotele trzygwiazdkowe, natomiast aż 70 procent spośród dostępnych pokoi, to pomieszczenia trzy- i czterogwiazdkowe. Większość hoteli zapewnia niewielką liczbę miejsc – do 50 pokoi, a tylko cztery umożliwiają rezerwację jednego z 200 dostępnych pomieszczeń.
Artykuł powstał we współpracy z firmą GTB Metropolis oferującą nieruchomości komercyjne

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/przedawnienie-mandatu/ https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/ https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-wozic-dowod-rejestracyjny/