Dom i Wnętrze

Drewniane meble designerskie

Naturalne drewno przeżywa obecnie swój renesans. Po dekadach zauroczenia płytami meblowymi powracamy chętnie do litego drewna. Największą popularnością cieszą się meble designerskie zrobione z drewna bukowego oraz z drewna sosnowego. To one coraz częściej pojawiają się w naszych sypialniach, salonach, kuchniach, gabinetach, korytarzach. Wybieramy meble z drewna, które wyróżniają się formą. Stąd wynika popularność designerskich mebli drewnianych, które upiększają przestrzeń w sposób elementarny.

Rosnąca popularność drewnianych mebli designerskich

Na czym polega fenomen mebli designerskich? Na tym, że odsyłają nas one bezpośrednio do źródeł artyzmu w jego wielorakim kształcie. Designerskie meble drewniane zaś dają możliwość kontrastowego połączenia walorów natury ze sztuką. Estetyka współczesna uwielbia takie zestawienia, stąd designerskie meble drewniane zyskują coraz większe grono miłośników. Ich realizacje bywają naprawdę zaskakujące!
Przykładem takiego niekonwencjonalnego mebla drewnianego jest stolik stworzony z kawałków nieobrobionego drewna, w połączeniu ze szklanym blatem. Coś dziwnego i jednocześnie coś bardzo trafnego. Sztuka dysonansu, której designerskie meble stanowią egzemplifikację.

Efektowne przykłady mebli designerskich

Drewniane meble to przykład nowoczesnego designu, który po prostu intryguje i olśniewa. Jak rustykalne regały zrobione z litego drewna, ascetyczne i przez to przepiękne w sposób elementarny. Albo jak geometryczne stoliki, w których metal połączono z drewnem. Przypadną do gustu m.in. miłośnikom industrialnych aranżacji. Efektownie też w stylowej kuchni zaprezentuje się stół z litego drewna, nawiązujący do prostoty dawnych mebli wiejskich. Do najpiękniejszych wyobrażeń o cudownie nieskomplikowanym życiu.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article