Zdrowie i Uroda

Dlaczego nasze zęby nie są idealnie białe?

Wiele Polaków marzy o tym, aby móc chwalić się równymi i śnieżnobiałymi zębami. O ile o równość łuków zębowych możemy powalczyć przy pomocy ortodonto oraz aparatów nazębnych, o tyle zmiana koloru zębów może okazać się znacznie trudniejsza.
Kolor naszych zębów uwarunkowany jest genetycznie oraz związany jest nierozerwalnie z kolorem naszych kości, które zazwyczaj są bladożółte, żółto-brunatne, ale nigdy idealnie białe.
Innym problemem jest także nasza codzienna dieta – spożywamy wiele produktów, które trwale barwią nasze zęby.
Mimo tego wiele osób różnorodnymi sposobami stara się zmienić ten stan rzeczy. Czy istnieją skuteczne metody na wybielanie zębów?

Podstawowy problem: dieta

Jeśli pomimo regularnego szczotkowania zębów nie jesteś zadowolony z ich koloru musisz przyjrzeć się temu, co codziennie ląduje na Twoim talerzu. Najbardziej barwiącymi produktami są: kawa, herbata, czerwone wino, buraki. Niestety, rzadko kiedy jesteśmy w stanie odmówić sobie filiżanki aromatycznej herbaty czy kawy z rana. Samo picie herbaty ma również wiele plusów – zawiera ona wiele fluoru, który pozytywnie wpływa na twardość naszego szkliwa.
Na polskim rynku dostępnych jest wiele produktów, których producenci obiecują wybielanie zębów. Niestety, większość z nich zawiera substancje aktywne, które nieznacznie wybielają zęby kosztem uszkodzenia szkliwa. Efektem regularnego stosowania takich past czy płynów jest znaczne zwiększenie ryzyka zachorowania na próchnicę!
Odpowiednia dieta oraz higiena jamy ustnej nie tylko dobrze wpłyną na barwę naszych zębów ale także zmniejszą ryzyko powstawania ubytków, które obecnie zastępują implanty zębów.  Warto więc zwracać uwagę na to co spożywamy.

Jakie są inne sposoby na piękny i zdrowy uśmiech?

Problem wybielania rozwiązują skutecznie doświadczeni stomatolodzy. Oferują oni wiele sprawdzonych metod wybielania, które nie naruszają struktury szkliwa. W gabinetach stosuje się wybielanie zębów metodą Beyond, ale także lasery i specjalistyczne żele. Zazwyczaj już po pierwszym zabiegu u stomatologa widać znaczną różnicę w kolorze zębów.

Previous ArticleNext Article
https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/