Zdrowie i Uroda

Dla kogo koszula slim?

Obecnie panowie mogą wybierać spośród dwóch głównych typów koszul. Pierwszym z nich są koszule klasyczne o prostym kroju, drugim – koszule taliowane, zwężające się w pasie. Drugi typ często jest oznaczany jako slim i aktualnie oferuje go niemalże każdy renomowany producent koszul męskich.

Tylko dla szczupłych?

Z reguły przyjmuje się, że producenci koszul męskich taliowanych kierują je jedynie do szczupłych mężczyzn. W dużej mierze stwierdzenie to jest prawdziwe, jednak istnieje od niego kilka wyjątków. W przypadku szczupłych panów mają one za zadanie podkreślić ładne proporcje sylwetki i wyeksponować ładną rzeźbę bioder oraz brzucha. Jeżeli jednak mężczyzna ma nie tylko wąskie biodra i szczupły brzuch, ale też wąskie, nierozbudowane i nieumięśnione ramiona, będzie on lepiej prezentował się w koszuli o kroju klasycznym. Koszula typu slim sprawiłaby bowiem, że sylwetka zaczęłaby wyglądać zbyt chudo, co nie jest nigdy korzystne.
Koszul taliowanych nie powinni nosić też panowie, którzy mimo że są szczupli, mają okrągłe brzuchy, pokryte niezbyt dużą warstwą tkanki tłuszczowej. W ich przypadku koszula taliowana niepotrzebnie podkreśli mankamenty sylwetki, odwracając uwagę od jej atutów.

Kulturystyczna sylwetka

Producenci koszul męskich taliowanych nie kierują swoich wyrobów także do grupy panów o kulturystycznej sylwetce. Mocno wyrzeźbione i rozbudowane mięśnie ramion, klatki piersiowej oraz brzucha prezentują się w bardzo dopasowanej koszuli raczej komicznie niż dobrze. Pogłębiają one także efekt tzw. braku karku, co sprawia, że żaden mężczyzna o tego rodzaju sylwetce nie powinien ich zakładać.
Dla panów o silnie rozbudowanych mięśniach znacznie lepszym wyborem są koszule klasyczne. Każdy producent koszul męskich dba, by były one dostępne w wielu modnych wzorach, kolorach oraz rozmiarach, dzięki czemu żaden pan nie poczuje się pokrzywdzony brakiem oferty skierowanej do niego.

Nadwaga i taliowanie nie idą w parze

Żaden producent koszul męskich nie proponuje modeli taliowanych mężczyznom ze sporą nadwagą. Panowie posiadający sporych rozmiarów brzuchy powinni zrezygnować z koszul tego rodzaju, gdyż uwydatnią one jedynie nadmiar ich kilogramów zamiast go zatuszować. Ponadto koszula slim będzie silnie opięta na wysokości pasa, co dodatkowo pogorszy efekt wizualny, sprawiając nawet, że mężczyzna będzie wydawał się jeszcze tęższy niż jest w rzeczywistości.
Z taliowanych koszul nie powinni też korzystać panowie posiadający szerokie, nieco kobiece biodra oraz dość masywne uda. W ich przypadku wybór ten będzie zupełnie nietrafiony – sprawi bowiem, że cała sylwetka nabierze raczej damskiego kształtu i będzie wyglądać groteskowo.

Klasyczna nie jest gorsza

Wśród producentów koszul męskich znajdziemy wiele renomowanych firm, w których możemy kupić dobrej jakości koszule obu typów. Jeżeli należymy do grupy mężczyzn, którzy nie powinni wybierać modeli taliowanych, nie powinniśmy się niczym przejmować. Nie oznacza to przecież, że nie jesteśmy atrakcyjni i pociągający dla kobiet. Musimy tylko znać mocne i słabe strony swojego wyglądu.

Previous ArticleNext Article
https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ dled.com.pl guardpr.pl