Zdrowie i Uroda

Co obecnie oferuje chirurgia plastyczna w zakresie poprawy wyglądu kobiet i mężczyzn?

Ładny wygląd to podstawa dla wielu osób. Nic więc dziwnego, że chirurgia plastyczna oferuje obecnie wiele zabiegów, które mają na celu poprawę wyglądu zewnętrznego. W jaki sposób można oszukać genetykę determinującą także urodę?

Piękny wygląd u kobiet i mężczyzn

Obecnie zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej pozwalają na uzyskanie harmonijnych rysów twarzy u osób, które naturalnie ich nie posiadają. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Za jedną z bardziej uniwersalnych operacji, której poddają się osoby z obu płci, uznaje się korektę nosa. W większości przypadków chodzi o usunięcie garbu oraz zmniejszenie i wysmuklenie tej części twarzy. Podobnie wygląda sprawa z innymi zabiegami tego typu – zarówno kobiety jak i mężczyźni decydują się na korektę uszu czy założenie implantów policzków. Potrzeba poprawy wyglądu zewnętrznego pojawia się zwykle w momencie utraty naturalnej urody, czyli wtedy, gdy z powodu starości tkanka tłuszczowa na twarzy zaczyna zanikać.

Implanty – powiększenie piersi i tkanki mięśniowej

Implanty to sposób na powiększenie piersi, poprawę ich kształtu oraz uniesienie tej części ciała. Wygląd piersi u kobiet wpływa na atrakcyjność, a nie zawsze można uzyskać doskonały efekt w naturalny sposób. Dlatego o takich dokonaniach chirurgii plastycznej słyszy się najczęściej. Wadą implantów jest możliwość ich uszkodzenia oraz konieczność wymiany. Mimo to nie tylko kobiety decydują się na powiększanie części ciała. Mężczyźni wybierają implanty innego typu. Pozwalają one na uzyskanie regularnego wyglądu mięśni ramion i klatki piersiowej. Panowie decydują się również na implanty łydek, ponieważ nie zawsze w tym miejscu da się uzyskać idealny wygląd mięśni, nawet jeśli często wykonuje się ćwiczenia. Dlatego też chirurgia plastyczna oferuje w tym zakresie rozwiązanie, które pomaga szybko poprawić swój wygląd.

Narządy intymne – możliwe zabiegi

Chirurgia plastyczna oferuje poprawę wyglądu narządów intymnych zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Jednak na razie to panie częściej decydują się na poprawianie natury w tym zakresie. Przy pomocy chirurgii plastycznej można zmienić wielkość warg sromowych mniejszych lub większych oraz uwydatnić łechtaczkę. Dla niektórych takie operacje mają wyłącznie znacznie estetyczne, dla innych stanowią rozwiązanie w przypadku dyskomfortu podczas współżycia i nie tylko. Chirurgia plastyczna jest w stanie pomóc również mężczyznom – możliwe jest między innymi pogrubienie a nawet lekkie wydłużenie penisa. Przy pomocy zabiegów z tej gałęzi medycyny można również otrzymać ratunek w przypadku problemów ze wzwodem.

Previous ArticleNext Article