Turystyka

Atrakcje turystyczne Świnoujścia

Świnoujście należy do najpopularniejszych miejscowości turystycznych nad Bałtykiem, dlatego wiele osób decyduje się spędzić w nim wakacje. To w końcu jedyne, polskie miasto leżące na 44. wyspach, w tym aż na trzech zamieszkanych. Urlopowicze najczęściej rezerwują dla siebie kwatery w Świnoujściu, a później zaczynają planować swój wolny czas. Powinni więc zwrócić uwagę na najpopularniejsze atrakcje, jakie znajdą właśnie w tych okolicach.

Dawny Ratusz – Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Dawny ratusz został przekształcony w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. To najstarszy budynek w całym mieście, gdyż powstał w latach 1805-1809. Muzeum pozwala turystom zapoznać się z historią połowów ryb, florą Bałtyku, a także dziejami miasta. Cała ekspozycja została podzielona na trzy działy: przyrodniczy, morski oraz historyczny. W trakcie wakacji muzeum jest czynne codziennie, także wystarczy wyjść ze swojej kwatery w świnoujściu i zapoznać się z dziejami rybołówstwa.

Fort Zachodni

A dokładniej Fort IV Zachodni. To były obiekt militarny, dzięki któremu broniono port przed nieprzyjacielskimi okrętami. Turyści, którzy zdecydują się na wyjście z kwatery w Świnoujściu, mogą obecnie podziwiać na forcie bramę obronną, remizy artyleryjskie, galerię artyleryjską, podziemny korytarz z halami oraz betonowy schron. Na szczególną uwagę zasługuje natomiast kwadratowa reduta, która jest najstarszym elementem fortu, a obecnie znajduje się w niej muzeum historii twierdzy.

Kościół pw. Chrystusa Króla z XVIII w.

Wierni na pewno zainteresują się różnorodnymi kościołami Świnoujścia. Powinni wtedy skierować swoje kroki do Kościoła pw. Chrystusa Króla, gdyż jest to jedna z atrakcji turystycznych tej okolicy. Niegdyś w miejscu położenia kościoła znajdowała się gotycka świątynia. Dziś budynek zachwyca swoją nietypową architekturą, a w szczególności modelem statku-korwety z 1881 r.

Kościół pw. NMP Gwiazdy Morza „Stella Maris”

Kolejnym, ciekawym kościołem Świnoujścia jest Kościół pw. NMP Gwiazdy Morza „Stella Maris”. To neogotycka świątynia, która powstała pod koniec XIX wieku. Ma zdecydowanie ciekawą historię, gdyż do drugiej wojny światowej była jedynym kościołem katolickim w całym Świnoujściu. Obecnie zachwyca w szczególności cennymi witrażami znajdującymi się we wnętrzu budynku.

Wieża widokowa

To pozostałość po kościele protestanckim, który w dużej mierze został zrównany z ziemią podczas II wojny światowej. W 2003 r. prywatny inwestor wziął budynek pod swoje skrzydła i przekształcił go w wieżę widokową. Liczy ona aż 222 schody, jednak na każdym piętrze znajdują się ławeczki dla zmęczonych turystów. A gdy trafi się już na szczyt wieży, można podziwiać piękny krajobraz Świnoujścia.
Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zarezerwować sobie kwaterę w Świnoujściu, a później wyruszyć na swoje wymarzone wakacje. Atrakcji turystycznych jest w tych okolicach mnóstwo, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki temu wczasy pod żadnym pozorem nie będą nudne, a staną się prawdziwą przygodą.

Previous ArticleNext Article
2016.org ko.com zobacz